Nieuwe serie 'Disasters At Sea' vanaf zondag op Discovery

zaterdag 16 september 2023
Foto: © Discovery 2023

In 1980 verdween het bulkvrachtschip Derbyshire plotseling van de radar. Het ging ten onder in een tropische storm in de Stille Oceaan vlak voordat het zijn eindbestemming Japan bereikte en voordat de kapitein een noodsignaal had kunnen geven.

Alle 44 opvarenden overleefden het ongeluk niet. Toen de conclusie werd getrokken dat menselijk falen mogelijk de oorzaak van de ramp was – de luiken zouden niet goed zijn afgesloten – konden de nabestaanden én een voormalige kapitein van dit schip dat niet geloven. Zij startten een eigen onderzoek waarbij onder meer de hulp werd ingeroepen van een Nederlandse maritiem onderzoeksinstituut dat concludeerde dat het ontwerp van het schip had gezorgd voor dit enorme scheepsdrama.


Niet alleen werd de naam van de crew hiermee gezuiverd, het betekende ook dat toekomstige schepen voortaan veiliger werden. Dit bijzondere verhaal is de opening van de aangrijpende serie 'Disasters At Sea' waarbij ook andere schokkende scheepsrampen worden geanalyseerd.

'Disasters At Sea', vanaf zondag 17 september om 21.30 uur op Discovery.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo SBS6 logo

Frits, Ad, Henny, Edwin en Estavana zijn in Nepal, waar de groep van de ene verbazing in de ander valt. De reisleidster heeft geregeld dat de mannen gaan 'riksja rijden' door het drukke centrum van Kathmandu. Het verkeer is chaotisch en Frits krijgt een botsing. Tijdens een klankschaalsessie krijgt Estavana de slappe lach en valt Ad in slaap. Samen praten ze over het unieke karakter van Ad en wat hij heeft meegekregen van zijn ouders. Als de groep een openbare lijkverbranding bezoekt, krijgt Estavana het te kwaad.

'Beter Laat Dan Nooit', om 20.30 uur bij SBS6.

Dossiers