'Het Huis' met Jelle Cleymans: 'Op feestjes was ik altijd die onnozelaar van Ketnet'

maandag 26 oktober 2026
Foto: VRT 1 - © VRT 2026

Voor het twaalfde seizoen van 'Het Huis' nodigt Eric Goens opnieuw een reeks boeiende en intrigerende bekende Vlamingen uit. Ze verblijven 24 uur in Het huis, afgezonderd van hun gewone leefwereld.

De eerste gast van het nieuwe seizoen is Jelle Cleymans. De 41-jarige zanger en acteur speelde deze zomer de hoofdrol in de musical Napoleon en stond op een tiental podia met Cleymans & Van Geel. Toch vond hij een gaatje in zijn drukke agenda om 24 uur lang in zijn ziel te laten kijken.


Minderwaardigheidsgevoel
Meteen bij aankomst toont Eric in de tv-kamer unieke beelden van een 12-jarige Jelle op de auditie voor zijn eerste musical Les misérables. De voorstelling betekent het begin van zijn acteercarrière. Nadien volgen rolletjes in De kotmadam, Lili & Marleen, Blinker en Flikken. Maar de grote doorbraak komt er natuurlijk in 2002, wanneer hij de rol van Evert vertolkt in de Ketnetreeks 'Spring'.

Veel Vlamingen zien Jelle Cleymans dus al bijna heel hun leven lang acteren en zingen. Toch kampt Jelle al meer dan twintig jaar met een onverklaarbaar minderwaardigheidsgevoel en heeft hij moeite om zichzelf een goede acteur en zanger te vinden. 'Dat heeft veel te maken met het onverwachte succes van 'Spring'. Ik had nooit gedacht dat 'Spring' zo mijn leven zou bepalen', legt hij uit. 'Ik was 16 jaar en plots was ik daar.'

De eerste jaren na zijn grote doorbraak waren niet makkelijk voor Jelle. Bij Eurosong kreeg hij zware kritiek van jurylid Marcel Vanthilt, recensenten waren snoeihard over zijn acteerprestaties en zijn leeftijdsgenoten vonden hem allesbehalve cool. 'Ik kreeg er toen echt van langs. Op feestjes was ik altijd die onnozelaar van Ketnet. En op café zei iemand ooit tegen mij: ‘Ik ben blij dat je hier bent, want ik zou zo graag eens op uw gezicht slaan.’ Als je jong bent en je je weg nog zoekt, is dat echt pijnlijk. Het was zo verschrikkelijk moeilijk om tegen dat imago te vechten.'

Het is dankzij boezemvriend en collega-acteur Jonas Van Geel dat Jelle vandaag toch wat vaker voor zichzelf durft op te komen. 'Want dat deed ik vroeger niet. Ik was de boksbal en trok steeds naar achter. Het makkelijkste om dan te zeggen is dat je geen echte acteur of echte zanger bent. Dat is het makkelijkste verdedigingsmechanisme. En op den duur ga je dat dan zelf ook geloven.'

Spring-reünie
Tijdens de lunch bekent Eric dat hij alles op alles heeft gezet om een heuse 'Spring'-reünie te organiseren met de drie andere bandleden, maar dat hij daar niet in geslaagd is. Hoogstwaarschijnlijk zal die reünie er ook nooit meer komen. En dat komt door Jelles beslissing om solo te gaan met Cleymans zingt Spring, zonder de andere leden uit te nodigen. Cara Van der Auwera liet toen weten diep teleurgesteld en gekwetst te zijn. Ze zei toen onder meer dat Jelle 'hun gezamenlijke erfenis opsoupeerde.'

'We hebben twee reünies gedaan op een onwaarschijnlijke manier en in de beste omstandigheden. Maar ik merkte na die tweede keer dat ik het helemaal anders wou doen. En dan heb ik dat ook gedaan', vertelt Jelle. 'Ik weet dat ik hiermee wel wat mensen verdriet heb gedaan. Dat wist ik ook op voorhand. Niet alleen Cara, maar ook muzikanten die ik heb vervangen. De fout is dat ik daar nog altijd niet helder genoeg over heb gecommuniceerd. Ik snap dat Cara er zo over denkt en ga me zelfs niet verdedigen. Maar ik heb dat beslist, omdat ik dat heel graag wou doen. Als performer wilde ik die stap zetten.'

Liefde
Het eerste dat Jelle zei toen Eric hem belde om langs te komen in Het huis was: 'We gaan het toch niet over de liefde hebben?' Maar Eric kan niet anders dan het thema toch te behandelen. Jelle is al tien jaar single, wil hij geen relatie of heeft hij de ware nog niet gevonden? 'Voorlopig pas ik al heel lang niet meer in het romantische ideaal van een relatie. Liefde heeft niet altijd iets te maken met samenwonen en kinderen krijgen met iemand. Dat kan dat zijn, maar dat hoeft dat niet te zijn', vertelt Jelle.

'Maar ik ben geen monnik. Dus ja, natuurlijk heb ik ‘leuke mensen’ in mijn leven. Het enige dat voor mij belangrijk is als je meerdere partners wilt hebben, is dat je eerlijk blijft en geen rotzak bent.' Bovendien denkt Jelle dat je als bekende Vlaming soms beter vrijgezel blijft. Hij heeft dan ook lovende woorden voor één BV in het bijzonder. 'Als je een relatie hebt en met een andere vrouw wordt gezien, word je meteen gefilmd. Ik vind dat verschrikkelijk. Ruben Van Gucht is op dat vlak wel een dappere ridder die het leven van veel BV’s makkelijker heeft gemaakt. Hij heeft een lans gebroken. Ik noem hem de Mitterrand van zijn generatie: Et alors?'

Welk lied had Jelle eigenlijk liever nooit gezongen? Wat voor student was hij? In wat voor familie is Jelle opgegroeid? Hoe scoort hij op de bevreesde sportproeven? Achter welk muziekinstrument schuilt een bijzonder verhaal? En wat was de opmerkelijke bijnaam van zijn eerste huis? Je komt het allemaal te weten in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen van 'Het Huis'.

In de volgende afleveringen ontvangt Eric Goens in Het huis mediapersoonlijkheid Anastasya Chernook, advocaat Walter Damen, basketbalster Julie Vanloo, Vlaams viceminister-president Melissa Depraetere (Vooruit), tv-gezicht en voormalig Miss België Goedele Liekens, snookerspeler Luca Brecel en singer-songwriter Stef Bos.

In dit twaalfde seizoen viert 'Het Huis' een jubileum. De laatste aflevering van dit seizoen wordt namelijk de honderdste aflevering van het programma. Wie goed kijkt, zal doorheen de reeks opvallende én onopvallende verwijzingen naar de honderd afleveringen ontdekken.

'Het Huis' met Jelle Cleymans, dinsdag 27 oktober om 20.50 uur op VRT 1 en vanaf 6.00 uur 's ochtends op VRT MAX.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Augurkenkoning' (RTL 4)

Oos gaat met zijn zoons op werkbezoek naar het grootste augurkenfestival in Pittsburgh, Pennsylvania. Maar Oos is flink ziek. En alsof dat niet erg genoeg is, zijn de koffers niet meegekomen. Dus is het eerste wat de mannen doen, kleding en ondergoed shoppen. Terwijl de Augurkenkoning zich met zijn prinsen onderdompelt in Amerikaanse augurkengekkigheid, houden de mannen in Amsterdam de fabriek draaiende.

'De Augurkenkoning', om 20.30 uur op RTL 4.

Dossiers