'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit De Werf in Enkhuizen

zaterdag 11 april 2026
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten zondag over de 'jumpen'-trend. Onlangs werden drie jeugdige Enkhuizenaren aangehouden op verdenking van zware mishandeling. Ook zouden ze daar 'vernedervideo's' van hebben gemaakt en verspreid.

Ook blijft een huisjespark in aanbouw de gemoederen in Enkhuizen bezighouden. Meer dan 150 vakantiehuizen worden gebouwd aan de kust van het IJsselmeer. Er waren geheimzinnige afspraken tussen projectontwikkelaar en de gemeente en er zijn zorgen over de toegankelijkheid van het recreatiegebied voor de gewone Enkhuizenaren.


Irene Schouten is te gast. De koningin van de Winterspelen in 2022 komt uit het naburige Andijk en opende in Enkhuizen een van haar pilatesstudio’s. Frank en Erik vragen zich af wat Schouten sneller kan: rondjes schaatsen of nieuwe vestigingen openen? Het voormalige leven rond de Zuiderzee wordt zorgvuldig geconserveerd in het Zuiderzeemuseum. Een dorpje met meer dan 140 panden en tal van ambachtslieden die bezoekers bijspijkeren. Voddenboer Evert, keukenmeid Aaltje en touwslager John schuiven aan om te vertellen over hun rollenspel en ambacht. 2025 was een druk jaar voor de redders van KNRM-reddingstation Enkhuizen. 113 keer moesten ze uitrukken wegens een noodgeval op het IJsselmeer. Nu het nieuwe vaarseizoen van start is gegaan, vertelt KNRM-schipper Johan Grein over zijn werk en dat veel mensen de gevaren van het IJsselmeer onderschatten.

In de rubriek ‘Meer Vrouw op Straat’ een pleidooi van redacteur Els Knaapen voor een bijzondere vrouw die in de gemeente Enkhuizen een straatnaam verdient. Enkhuizen is de geboorteplaats van Maria Witlam, de vrouw en ook tante van NSB-leider Anton Mussert. Over haar man verschenen talloze boeken, maar wie was zij eigenlijk? Mireille van Haaren dook als een van de weinigen in het leven van deze ‘dictatorvrouw in spe’. Joost Botman verzorgt de livemuziek.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', zondag 12 april tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Veronica logo

Harry Tasker leidt een dubbelleven. Hij werkt voor Omega Sector, een geheime overheidsorganisatie, gespecialiseerd in de bestrijding van nucleair terrorisme. Hij wordt overal ter wereld uitgestuurd en leidt als geheim agent een gevaarlijk maar spannend leven. Uit veiligheidsoverwegingen heeft Harry zijn vrouw Helen, met wie hij al vijftien jaar is getrouwd, nooit verteld wat hij voor de kost doet. In haar ogen is hij nog altijd een doodeerlijke vertegenwoordiger van computers. Hoewel Helen van Harry houdt, vindt ze hem saai. Harry heeft de moed en de kracht om zijn land te redden, maar kan hij dat ook met zijn huwelijk?

'True Lies', film uit 1994 met oa. Arnold Schwarzenegger, om 22.10 uur op Veronica.

Dossiers