NPO Doc 'Geluif in 't goeje over 'drakendorp' Beesel' maandag op NPO 2

zondag 27 juli 2025

In het kleine Limburgse dorp Beesel vindt om de zeven jaar het gigantische spektakel Draaksteken plaats. In de documentaire Geluif in 't goeje is te zien hoe het dorp zich voorbereidt op het Draaksteken van 2023.

De boosaardige draak is deze keer niet een gevaar van buiten, maar is door de koning gecreëerd om het volk klein te houden.


In dit metaforische verhaal over goed en kwaad zien we hoe de dorpsbewoners binnen deze hechte gemeenschap voor grote problemen hun eigen oplossingen vinden.

Producent: Docmakers
Regisseur: Suzanne Raes

'Geluif in 't goeje', maandag 28 juli om 19.50 uur bij de NTR op NPO 2.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VPRO logo

Ruben Terlou maakt een helse bootreis naar Pagasa, een strategisch eiland in de Spratly-archipel. Pagasa speelt een opvallende rol in het machtsspel langs de drukst bevaren zeeroute ter wereld. Terwijl de Chinese kustwacht voortdurend in de buurt patrouilleert, probeert de Filipijnse regering de boot vol journalisten te overtuigen dat Pagasa toch echt Filipijns is.

'Ruben langs de Zuid-Chinese Zee', om 20.20 uur bij de VPRO op NPO 2.

Dossiers