Dit zie je zondag in 'Tussen Kunst en Kitsch'

zaterdag 28 februari 2026
Foto: © AVROTROS 2024

Vanuit diverse musea in Nederland bespreken Frits Sissing en de experts weer verrassende kitsch en veelzijdige kunst. Expert Willem Rueb herkende het schilderij van Edgar Fernhout meteen.

Fernhout komt uit een bijzondere kunstenaarsfamilie: hij is de zoon van Charley Toorop en kleinzoon van Jan Toorop. Het werk van Fernhout hangt in veel grote musea en er is veel over hem geschreven. Wat is dit schilderij waard? In het Veenkoloniaal Museum weet de eigenaar van het Japanse aardewerk precies de weg. Het is namelijk haar oude middelbare school. Ook komt er een 17e eeuws schilderij van een monnik in gebed voorbij en sieraden van Niki de Saint Phalle, een belangrijke vrouwelijke Frans-Amerikaanse beeldhouwer die ook sieraden maakte. Is het kunst, of edelkitsch?


'Tussen Kunst en Kitsch', zondag 1 maart om 21.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo KRO-NCRV logo

Terwijl de laatste Nederlandse kisten opstijgen, blijven honderden Afghanen radeloos achter. Onder hen ook Mursal. Dan begint een nieuwe strijd. Ver weg van de camera's spannen zij vanuit hun schuilplaatsen rechtszaken aan tegen de staat die hen achterliet. Is de cirkel van loyaliteit definitief verbroken, of komt er alsnog gerechtigheid?

'Holland Gate', om 20.25 uur bij de KRO-NCRV op NPO 2.

Dossiers