'BertOp5' brengt Alpe d'HuZes van dichtbij: verhalen van hoop, liefde en verbinding

dinsdag 2 juni 2026
Foto: © KRO-NCRV 2026

Een knuffeltje in een fietstas. Een naam op een shirt. Een foto van iemand die gemist wordt. Tijdens Alpe d'HuZes draagt iedere deelnemer een persoonlijk verhaal met zich mee.

Van maandag 1 juni tot en met donderdag 4 juni reist Bert Kranenbarg namens KRO-NCRV af naar Frankrijk om juist dié verhalen hoorbaar en zichtbaar te maken in 'BertOp5'. Het programma doet dagelijks tussen 16.00 en 18.00 uur live verslag vanuit Alpe d’HuZes op NPO Radio 5. Daarnaast verschijnt gedurende de week online aanvullende content en reportages via de kanalen van KRO-NCRV. En als klap op de vuurpijl zal Bert zelf ook de berg op fietsen.


Samen bergen verzetten
Bij Alpe d’HuZes draait het niet alleen om sportieve prestaties, maar vooral om menselijke verbondenheid. Mensen komen samen om dierbaren te herdenken, steun te vinden en geld op te halen voor KWF Kankerbestrijding. Het zijn verhalen over verdriet en gemis, maar ook over liefde, moed en hoop.

Bert Kranenbarg, presentator 'BertOp5': 'Kanker is een afschuwelijke ziekte, maar het bijzondere is dat juist die ziekte mensen bij Alpe d’HuZes met elkaar in verbinding brengt. Deelnemers, vrijwilligers, organisatoren, artiesten, allemaal mensen die belangeloos iets voor een ander doen. Dat inspireert mij iedere keer weer als ik bij Alpe d’HuZes ben om er radio te maken. Al die verhalen raken me, maar geven me ook de kans om meer te relativeren en bewuster te genieten van de dingen die goed gaan.'

Een bijzondere week
De week begint met ontmoetingen in het bergdorp en reportages achter de schermen bij deelnemers en vrijwilligers. In de dagen daarna volgen gesprekken met mensen die leven met kanker, nabestaanden en medewerkers van KWF Kankerbestrijding over de impact van het evenement en het belang van onderzoek. Ook verschijnen online videoportretten waarin deelnemers aan de hand van een persoonlijk voorwerp vertellen waarom zij Alpe d’HuZes beklimmen.

Op donderdag 4 juni bereikt het evenement zijn hoogtepunt wanneer duizenden deelnemers wandelend, hardlopend of fietsend één tot zes keer Alpe d’HuZes beklimmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Ook Bert Kranenbarg zelf fietst tijdens het evenement mee omhoog.

'BertOp5 Alpe d’HuZes' is vanaf maandag 1 juni t/m donderdag 4 juni dagelijks live te beluisteren tussen 16.00-18.00 uur op NPO Radio 5. De aanvullende content en reportages zijn te zien en te beluisteren via de online kanalen van KRO-NCRV.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Bureau Onrecht' (SBS6)

We gaan achter een man aan die zonder scrupules iedereen om hem heen oplicht. Zijn slachtoffers koken inmiddels van woede. En: het doek valt voor een schimmige dropshipper die zich online voordoet als geslaagde ondernemer.

'Bureau Onrecht', om 20.30 uur op SBS6.

Dossiers