Dit zie je in 'Vroege Vogels' op tv

zaterdag 14 juni 2025
Foto: © BNNVARA 2022

Honderden jaren geleden liep dwars door Noord-Holland het Oer-IJ. Nu herinneren kronkelige sloten, natte weilanden en een open duinvlakte aan deze voormalige rivier. In dit historische gebied broeden tegenwoordig talloze grutto's en groeit de dotterbloem.

Met een kano vaart het team van Vroege Vogels langs kieviten, scholeksters en kluten die druk bezig zijn met hun nestjes. Op de plek waar de rivier uitmondde in zee, staan nu typische duinplanten zoals walstrobremraap en de gewone vleugeltjesbloem. Ook ontdekt het team waarom bollenvelden in trek zijn bij gele kwikstaarten.


'Vroege Vogels', zondag 15 juni om 19.25 uur bij BNNVARA op NPO 2.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo BNNVARA logo

De 17-jarige Degnet zat vol energie en ambitie. Hij was net begonnen aan de school voor journalistiek om als oorlogsverslaggever te strijden tegen onrecht. Zijn grootste angst? Op jonge leeftijd overlijden en niet al zijn dromen kunnen waarmaken. Deze angst werd na een avondje stappen werkelijkheid: Degnet fietste onder invloed van alcohol de snelweg op en kwam in een fataal ongeluk terecht. Zijn vrienden en familie blikken terug op zijn mooi maar bewogen leven.

'Van de Wereld', om 21.25 uur bij BNNVARA op NPO 3.

Dossiers