Dit zie je zondag in 'Krabbé zoekt Matisse'

zaterdag 21 december 2024
Foto: © AVROTROS 2024

Jeroen Krabbé reist in de voetsporen van kunstenaar Henri Matisse. Hij reist langs plekken waar Matisse gewoond en gewerkt heeft en gaat op zoek naar de mens achter de kunstenaar.

Matisse hoopt door te breken in Amerika, maar door een stomme fout dreigt dat te mislukken. Als de zieke Amélie in 1938 merkt dat de jonge Russische Lydia haar plaats heeft ingenomen, eist zij haar vertrek. Maar Matisse kan niet zonder Lydia. En dan breekt de Tweede Wereldoorlog uit. Na een periode van ziekte begint hij aan zijn grote slotakkoord waarin één kleur de hoofdrol speelt.


'Krabbé zoekt Matisse', zondag 22 december om 20.25 uur bij AVROTROS op NPO 2.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo NPO 3 logo

Samen met artiest Bokoesam reist Ouassima naar Ghana, het land van diens vader. Bokoesam is een gevestigde naam in de Nederlandse muziekscene. Hij heeft met zijn nieuwe album 'Nachtvlinder 2' een kant van zichzelf laten zien die we nog niet kenden. We gaan naar het dorp van zijn vader in Ghana en volgen met Bokoesam de barre weg die tot slaafgemaakten af moesten leggen voordat ze naar de Nieuwe Wereld werden gebracht.

'Back to the Roots', om 21.30 uur bij de NTR op NPO 3.

Dossiers