'Tussen Kunst en Kitsch' is terug op NPO 1

zaterdag 2 november 2024
Foto: © AVROTROS 2024

Vanuit diverse musea in Nederland bespreken Frits Sissing en de experts weer verrassende kitsch en veelzijdige kunst. Een ets voor vijf gulden uit een kringloopwinkel blijkt een mezzotint van Escher te zijn.

Bij een mezzotint wordt er van donker naar licht gewerkt. Met deze techniek kon Escher mooie halftinten realiseren. Volgens Willem de Winter is het een zeldzame vondst van een prachtig werk van Nederlands beroemdste graficus. Ook de glas in lood ramen van maker Jacob van den Bosch zijn zeldzaam. Hoeveel zijn de drie panelen waard? Verder wordt er in Singer Laren een armband van platina met briljanten en diamanten getaxeerd, een bijzondere kijkdoos van papier en een schilderij waarop de ontwikkeling van Amsterdam goed te zien is.


'Tussen Kunst en Kitsch', zondag 3 november om 21.25 uur bij AVROTROS op NPO 1.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo RTL 5 logo

Waar Debbie en Paul eerder voor een dichte deur stonden, kan de bezichtiging van een mogelijk nieuw droompaleis nu wél plaatsvinden. In Nederland maken Demi en Daniël zich klaar voor de hereniging met Elisa en Jurgen in Spanje. Jacobien en Arjen bezoeken met het hele gezin de Italiaanse stad Monopoli. Rob en Julia zijn druk met diverse projecten in en rondom hun finca op Ibiza.

'Daar Gaan Ze Weer', om 20.30 uur op RTL 5.

Dossiers