Vrijdag in 'Meldpunt': het nijpende tekort aan seniorenwoningen

donderdag 23 mei 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Dit jaar worden er slechts 2.700 seniorenwoningen gebouwd, dat moeten er 36.000 zijn om aan de behoefte te voldoen. Met de groei van het aantal ouderen is het niet gek dat verkassen van een grote eengezinswoning naar een appartement hierdoor bijna onmogelijk is.

Wat is er nodig om de huisvesting van ouderen vlot te trekken? Daarover gaat Meldpunt op vrijdag.


Ingrid Bruinooge huurt sinds 1995 een eengezinswoning in Geldrop. Ze wil nu graag kleiner en gelijkvloers gaan wonen in de buurt van voorzieningen. Maar de beperkte opties die er zijn, zijn fors duurder ondanks hun kleinere woonoppervlak. Ook in de koopmarkt valt weinig te kiezen voor senioren omdat er veel minder seniorenwoningen worden gebouwd dan nodig is, zo becijferde ABN Amro onlangs. Waarom wordt er zo weinig bijgebouwd en wat is hier aan te doen? Of valt het allemaal wel mee, zoals het Economisch Instituut voor de Bouw stelt.
Elles de Bruin bespreekt dit met Freek Koersvelt van WoonZorg Nederland, een landelijke woningcorporatie voor senioren, en met Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw.

En verder: antwoorden op kijkersvragen over reisboekingen
Als een Spaans appartement bij aankomst niet de beloofde hottub blijkt te hebben, wat kunt u dan doen en waar heeft u recht op? Paul Tekenbroek boekt een all inclusive cruise, maar moet voor veel zaken bijbetalen. Mag je dat nog all inclusive noemen?

Emmy Zundert zat een paar dagen zonder koffer in India door een fout van vliegtuigmaatschappij Lufthansa. Welke gemaakte onkosten mag zij dan declareren? Antwoorden op deze vragen komen van Babs van der Staak van de Consumentenbond.

'Meldpunt', vrijdag 24 mei om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo RTL logo

De tienjarige Peter vindt het leuk dat zijn opa, wiens vrouw pas overleden is, bij hem komt inwonen. Er is echter wel één groot minpunt: opa is slecht ter been en kan dus niet in de gastenkamer verblijven want die bevindt zich op zolder. Opa zal in Peters kamer moeten slapen en Peter wordt verbannen naar de zolder. Daarop besluit de jongen zijn opa de oorlog te verklaren, maar die is niet van plan om zomaar met zich te laten sollen.

'The War With Grandpa', film uit 2020 met oa. Robert De Niro, om 20.00 uur op RTL 7.

Dossiers