Bert De Backer en Bavo Mortier trappen samen naar het WK gravel in nieuwe Sporza-reeks 'Graaf' op VRT MAX

maandag 14 april 2025
Foto: Sporza/VRT MAX - © VRT 2025

VRT MAX en Sporza lanceren op 18 april een gloednieuwe reeks waarin ex-profwielrenner Bert De Backer en digital creative Bavo Mortier samen een bijzonder doel nastreven: zich kwalificeren voor het wereldkampioenschap gravel in oktober.

De twaalfdelige serie neemt de kijker mee in hun bijzondere traject, waarbij ze niet alleen op elkaar, maar ook op de kracht van hun gravelcommunity rekenen.


In elke aflevering, die om de twee weken verschijnt, volgen we hoe Bert en Bavo zich voorbereiden op het loodzware WK: van technische trainingen en gravelwedstrijden tot mentale dips en onverwachte overwinningen. Maar ze staan er niet alleen voor. Via hun online platform Sporza Onverhard bouwen ze een hechte gravelcommunity uit. Gravelaars kunnen er tips & tricks vinden, meevolgen hoe Bert en Bavo het stellen én zichzelf en anderen inspireren en motiveren om ook op de gravelfiets te kruipen. Dankzij Sport Vlaanderen ontdek je op het platform de mooiste onverharde fietsroutes in heel Vlaanderen. Sporza Onverhard wordt zo niet alleen het kloppend hart van de reeks, maar ook een digitale ontmoetingsplek voor iedereen die houdt van gravel en avontuur.

Aflevering 1
Vandaag barst het avontuur van Bert De Backer en Bavo Mortier écht los. In ’t Kruisken in Adegem rijden ze hun allereerste toertocht samen met hun kersverse community. Meer dan 60 gravelaars zijn meteen van de partij om hen uit te dagen en te steunen. Met ex-bondscoach Sven Vanthourenhout aan hun zijde krijgen ze onderweg gouden tips. De sfeer is top, maar al snel beseffen Bert en Bavo dat het WK gravel nog ver weg is. Voor Bert lijkt het avontuur haalbaar, al wacht ook hem nog werk. Voor Bavo, die het voorlopig vooral op karakter en passie moet doen, wordt de uitdaging nóg groter. Eén ding staat vast: de steun van de community is er vanaf dag één, en die zal van onschatbare waarde zijn.

Aflevering 2
In aflevering 2 van 'Graaf' wordt het menens voor Bert en Bavo. Samen met gravelploeg 'The Bananas' verkennen ze het parcours in Turnhout. De sfeer is ontspannen, maar de spanning stijgt: de eerste kwalificatiewedstrijd voor het WK wacht. Bert straalt vertrouwen uit, maar weet dat niets vanzelf zal gaan. Voor Bavo wordt het nagelbijten: haalt hij het tempo van de besten? De wedstrijd is hard, het terrein zwaar en de tegenstand niet min. Slagen ze erin zich vandaag al te plaatsen voor het WK? Of wordt hun droom sneller dan verwacht aan diggelen gereden?

'Graaf', vanaf 18 april op VRT MAX.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Dag & Nacht' (AVROTROS)

Jamie komt binnen na een epileptische aanval die niet alleen haar, maar vooral ook haar vader erg ongerust maakt. Naima wordt tijdens haar dienst onverwacht geconfronteerd met haar verleden, wanneer haar ex-man zijn zieke baby binnenbrengt. De jonge stagiair Shirley maakt kennis met de afdeling, waar de spanning tussen Agaath en Danny ondertussen oploopt. Trui raakt ontroerd door de zorg voor een premature baby die in een container is gevonden. Mia worstelt met de diagnose na haar darmonderzoek en Max maakt zich zorgen om zijn vader, die iets lijkt te verbergen. Ella en Jerry zijn het oneens over de excessen van Sams puberaal gedrag.

'Dag & Nacht', om 20.35 uur bij AVROTROS op NPO 1.

Dossiers