Tour de France voorbij, sportzomer gaat verder: dit zie je in augustus op Sporza

Met de aankomst van de Tour de France in Parijs is het eerste grote hoofdstuk van de sportzomer afgesloten. Maar voor Sporza is de zomer nog lang niet voorbij. In augustus schakelt de sportredactie meteen door naar een nieuwe reeks live-evenementen, met opnieuw heel wat wielrennen én een druk gevuld programma vol Europese kampioenschappen en een wereldkampioenschap.
De eerste afspraak is de Tour de France Femmes, die van 1 tot en met 9 augustus volledig live te volgen is op Sporza. De vrouweneditie start in Lausanne en eindigt in Nice, goed voor negen etappes. Ruben Van Gucht en Ine Beyen verzorgen het commentaar bij alle ritten.
Daarnaast brengt Sporza ook elke dag het Tour de France Femmes Magazine. Maarten Vangramberen en Marijn de Vries blikken daarin terug op de rit van de dag en analyseren de prestaties van de rensters. Ook op Radio 1 is er dagelijkse aandacht voor de wedstrijd met Sporza Tour: Tour de France Femmes, gepresenteerd door Steffy Merlevede.
Wie graag zelf meespeelt, kan opnieuw terecht bij de Sporza Wielermanager Tour de France Femmes, terwijl de podcast 'Vlammen' met Linde Merckpoel en Marijn de Vries de opvallendste verhalen uit het vrouwenpeloton belicht.
Ook na de Tour de France Femmes blijft de wielerkalender goed gevuld. Sporza zendt onder meer de Clásica San Sebastián (1 augustus), de Renewi Tour (19 tot 23 augustus) en vanaf 28 augustus acht ritten van de Vuelta a España live uit.
Augustus wordt maand van de EK's
Naast het wielrennen verschuift de aandacht in augustus naar een indrukwekkend rijtje internationale kampioenschappen. Van 10 tot 16 augustus staan zowel het EK atletiek in Birmingham als het EK zwemmen in Parijs op het programma.
Ook de gymnastiekfans komen aan hun trekken met het EK vrouwen (13-16 augustus) en het EK mannen (19-23 augustus), allebei in Zagreb. Daarbovenop volgt Sporza ook het EK volleybal voor vrouwen, dat loopt van 22 augustus tot 6 september.
Wereldkampioenschap hockey in eigen streek
Halfweg augustus is er bovendien het WK hockey, dat van 15 tot 30 augustus plaatsvindt in het Belgische Waver en het Nederlandse Amstelveen. Ook dat toernooi krijgt uitgebreid aandacht bij Sporza.
Sportzomer eindigt met jubileumeditie Memorial Van Damme
De sportzomer wordt traditioneel afgesloten met de Memorial Van Damme. De prestigieuze atletiekmeeting viert begin september haar vijftigste editie in het Koning Boudewijnstadion en vormt het slotstuk van een zomer die na de Tour nog lang niet voorbij is.












