VRT Zomerhit herdenkt Margriet Hermans met duizenden papieren margrietjes

Het overlijden van Margriet Hermans op 3 juni heeft een diepe indruk nagelaten. De geliefde tv-persoonlijkheid, zangeres en politica was jarenlang een vaste waarde in het Vlaamse medialandschap. Dit jaar zal ze voor het eerst in jaren niet aanwezig zijn tijdens VRT Zomerhit in Blankenberge, maar haar aanwezigheid zal er toch voelbaar zijn. VRT lanceert een bijzondere actie!
VRT roept kijkers en luisteraars op om samen een bijzonder eerbetoon aan Margriet te maken. Iedereen wordt uitgenodigd om massaal margrietjes uit crêpepapier te plooien, een verwijzing naar de bekende strandbloemen die al generaties lang deel uitmaken van de Belgische zomertraditie.
De zelfgemaakte bloemen kunnen vanaf vrijdag 17 juli tot donderdagmiddag 23 juli worden afgegeven aan de pier van Blankenberge, waar VRT Zomerhit plaatsvindt. Zo krijgt Margriet alsnog een symbolische plek op het zomerse evenement waar ze zo vaak deel van uitmaakte.
Margriet Hermans schreef in 2022 nog geschiedenis door de VRT Zomerhit te winnen met haar nummer ‘Lekker blijven hangen’. Haar dochter Celien zal het eerbetoon op donderdag 23 juli officieel onthullen tijdens haar optreden bij Radio 2. Ook tijdens de eerste tv-show van VRT Zomerhit, waarvan de opnames plaatsvinden op 28 juli en die wordt uitgezonden op zaterdag 1 augustus, zal Celien opnieuw op het podium staan.
Lees ook:
Celien Hermans bezorgt kijkers kippenvel met eerbetoon aan mama Margriet tijdens 'Vlaanderen Feest'










