Zedenadvocate Manon Cop over haar expertise in 'Justice For All'

Peter Boeckx duikt opnieuw in de wereld van strafpleiters aan de Vlaamse balie. Hij volgt tien advocaten, elk met hun eigen aanpak en expertise. De eerste die hij volgt, is de 29-jarige Antwerpse advocate Manon Cop.
Zij is gespecialiseerd in zedenzaken en legt uit hoe ze daarmee omgaat: 'Ik merkte meteen dat je als advocate een heel groot verschil kunt maken in zedenzaken. Het menselijke aspect sprak mij enorm aan. Zo is het eigenlijk gegroeid en is dit mijn expertise geworden. Mijn allereerste zedenzaak, waarbij er beeldmateriaal van minderjarige slachtoffers te zien was, kwam absoluut binnen. ‘Alles went’ is verkeerd om te zeggen, maar je leert wel om ermee om te gaan. Dat moet natuurlijk ook.'
[video]
In de eerste aflevering van 'Justice For All' behandelt Manon een zaak waarin haar cliënte slachtoffer werd van misbruik door haar eigen vader. Toen ze in slaap viel op de zetel, schrok ze wakker omdat ze door hem werd betast. De man werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar, maar ging in beroep. Manon en haar cliënte bereiden de zitting voor het hof van beroep tot in de puntjes voor.
Advocate Liliane Verjauw krijgt Samina over de vloer in het kader van de zogenaamde foltermoord. Samina is de zus van Hilal, die om het leven kwam nadat hij werd doodgefolterd door een drugsbende. De bende dacht dat hij drugs en geld van hen had gestolen en folterde hem een heel weekend lang, met de dood tot gevolg.
'Justice For All', woensdag 25 februari vanaf 22.20 bij Play.
DOSSIER: Voorjaar 2026: alle plannen, alle zenders (BE)
volledig dossier- 'A.S.S. - Anti Survival Show' in mei nieuw bij NET5
- ‘De Container Cup’ terug op Play: topsporters en BV’s opnieuw de arena in vanaf maandag
- 'Door de Bomen' laat gasten weer ontsnappen aan dagelijkse druk
- Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring: 'Ik snap er geen kl*te van!'
- Wie wint de felbegeerde wisselbeker in het zevende seizoen van de 'Campus Cup'?
- 'Daar Zijn Beelden Van': een hilarische duik in 70 jaar VRT-geschiedenis
- Dit zijn alle deelnemers van het nieuwe seizoen 'De Container Cup' (en er zitten verrassingen tussen)
- Vanaf vandaag op VRT MAX: Ella Leyers als verpleegkundige Amanda in 'Dag & Nacht' 2
- 'Sergio in Italië': deze 8 BV's ontdekken met Sergio Herman de Italiaanse keuken
- 100 vakken, 100 kandidaten, 0 genade: de strijd barst opnieuw los in 'The Floor'












