Tom Waes, Douwe Bob, Tineke Schouten en Shirma Rousse in KRO-NCRV's 'Kloostergasten'

vrijdag 1 augustus 2025

Wat betekent stilte als je normaal in de schijnwerpers staat? En wat blijft er over als je je agenda leegmaakt en jezelf terugtrekt achter kloostermuren?

Voor het vierde seizoen van KRO-NCRV's 'Kloostergasten' gaan opnieuw bekende gezichten het klooster in.  De Vlaamse acteur en tv-presentator Tom Waes bijt het spits af gevolgd door zangeres Shirma Rouse, cabaretiere Tineke Schouten en zanger Douwe Bob. Drie dagen gaan ze mee in het ritme en de rituelen van zusters en broeders in verschillende kloosters. Op zoek naar rust, verstilling en met ieder hun eigen levensvraag, ontdekken ze een voor hen vaak onbekende wereld.


Aflevering 1 : Tom Waes
Tom Waes staat in het middelpunt van de belangstelling. Het zware auto-ongeluk dat hij eind vorig jaar kreeg door dronken achter het stuur te kruipen en de strafeis die daarop volgde kregen veel media-aandacht, ook in ons land. De Vlaamse acteur en tv-presentator, bekend van 'Undercover' en 'Reizen Waes', bezoekt voor 'Kloostergasten' de trappistinnen van priorij Klaarland, net over de grens in België. Met de zusters in het slotklooster spreekt hij in alle openheid over het zware ongeluk en de gevolgen ervan. Heel benieuwd is hij hoe de zusters in Klaarland aankijken tegen schuld boete en vergeving. Waes verwijt zichzelf een stomme fout en probeert deze zomer iets goeds terug te doen door jongeren te wijzen op het gevaar van alcohol en verkeer.

Aflevering 2: Shirma Rouse 
Shirma Rouse, de in Curaçao geboren zangeres, verblijft drie dagen bij de zusters Franciscanessen in Denekamp. De zangeres die ‘iets goeds doen voor de ander’ in de genen heeft zitten, worstelt met de vraag hoe ver je daarin moet gaan. 'Moet je je zoveel mogelijk inzetten voor goede doelen en jezelf aan iedereen geven? Of mag je daarin selectiever zijn?' Ze hoopt wijze lessen te krijgen van de zusters van het mooie klooster in het Twentse land.

Rouse heeft een rotsvast geloof en ziet zingen als haar roeping. Het kon dan ook niet uitblijven: er wordt volop gezongen tijdens haar verblijf bij de Zusters in Denekamp. Rouse geeft hun zangles en de jarige overste, zuster Inge die op haar 20ste intrad in het klooster, wordt getrakteerd op de beroemde gospelsong Amazing Grace.

Aflevering 3: Tineke Schouten
De stilte van een klooster. Ze kijkt ernaar uit, maar ziet er ook tegenop. Tineke Schouten, de grande dame van het Nederlandse cabaret, bezoekt in deze aflevering van 'Kloostergasten' het Karmelietenklooster in Boxmeer.

Schouten, die volle zalen trekt met haar shows en bekendstaat om haar vele typetjes, is katholiek opgevoed en gaat op zondag vaak naar de kerk. Geloof is haar dragende kracht, en die kracht had ze ook nodig na het overlijden van haar man, met wie ze 44 jaar getrouwd was. Met de zusters praat ze over die dood. 'Zolang je naam wordt genoemd, ben je niet dood', daarvan is Schouten overtuigd. Elke keer als ze opgaat, gedenkt ze als een mantra meer dan honderd namen van mensen die haar dierbaar zijn of die gestorven zijn. 'Zij leven overal, in elke cel, en dat geeft troost. Houden van houdt niet op bij de dood.'

Aflevering 4: Douwe Bob
Op zijn Harley met zijn gitaar op de rug arriveert Douwe Bob in de Abdij van Berne in het Brabantse Heeswijk Dinther. Na een intensieve periode in het leven van de zanger zoekt hij een poosje rust in het klooster, bezoekt hij de gebedsvieringen en gaat hij in gesprek met de broeders. Samen met overste Frank van Roermund duikt hij in de geschiedenis van het oudste klooster van Nederland en bewondert de originele oprichtingsakte uit 1134. De twee praten ook over geluk. De muziekcarrière van Douwe zit in de lift, hij is van zijn alcoholverslaving af en gelukkig met vrouw en gezin. Maar hoe geniet je van zo’n periode, terwijl je weet dat die ook weer zo voorbij kan zijn?

Verder gaat Douwe, die een grote liefhebber is van koken, met de vaste kok de kloosterkeuken in om een lekkere maaltijd te bereiden voor de broeders.

'Kloostergasten', vanaf zaterdag 2 augustus om 19.50 uur wekelijks bij KRO-NCRV op NPO 2.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Net5 logo

Amanda Woods, eigenares van een reclamebureau in Zuid-Californië, heeft het uitgemaakt met haar vriend nadat hij is vreemdgegaan. Iris Simpkins is journaliste en woont op het Engelse platteland. Haar vriend heeft trouwplannen, maar niet met haar. Allebei hebben ze even genoeg van mannen en willen er met de eindejaarsfeesten even tussenuit. Via het internet komen de dames met elkaar in contact en ze beslissen twee weken van huis te ruilen. In de VS raakt Iris al snel bevriend met scenarist Arthur en componist Miles. Amanda maakt in Engeland kennis met Graham, de knappe broer van Iris.

'The Holiday', film uit 2006 met oa. Cameron Diaz en Jude Law, om 20.00 uur op NET5.

Dossiers