MENU

NTR reageert op kamerbrief minister Bruins over toekomst van publieke bestel

vrijdag 4 april 2025

Lucas Goes, directeur NTR: 'Het voornemen van minister Bruins om de NTR in haar huidige vorm te beëindigen komt voor ons als donderslag bij heldere hemel. We waren in de veronderstelling dat de NTR in het nieuwe bestel in een nieuw te vormen taakhuis een plek zou krijgen.'

'De NTR speelt een onmisbare rol in de democratische kennissamenleving door informatieve, culturele en educatieve programma’s te maken voor iedereen. Het bij de NTR beleggen van deze taakopdracht zorgt ervoor dat de publieke omroep deze programma’s kan garanderen. Het enige belang dat de NTR heeft te dienen is het borgen van de wettelijke taak. Door deze taak op te delen maak je het van ondergeschikt belang.


De NTR is hoeder van thema’s die anders onderbelicht blijven, van doelgroepen die we uit het oog dreigen te verliezen en van maatschappelijk relevante onderwerpen die objectiviteit vereisen. Gespecialiseerde redacties maken al jarenlang programma’s met een educatieve laag op toegankelijke wijze voor jong en oud, van PatsBoemKledder! tot Het verhaal van Nederland. Als je de taakopdracht en de manier waarop de NTR daar invulling aan geeft opknipt en onderbrengt binnen de omroephuizen loop je het risico dat deze taak naar de achtergrond raakt en misschien zelfs wel verdwijnt. Als de NTR wegvalt, dan haal je het hart uit de publieke omroep.

De inhoud van de brief leidt logischerwijs tot veel onrust en zorg onder onze medewerkers. We hebben ook even tijd nodig om dit als organisatie te verwerken en te bekijken wat dit precies voor ons betekent. We zullen er alles aan doen om in aanloop naar het debat op 14 april, in Den Haag het belang van de taak van de NTR, onze onafhankelijke rol in het bestel en de zorg voor onze medewerkers te onderstrepen. We leggen ons hier niet zomaar bij neer.'

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo PowNed logo

Mark arriveert met zijn hond Chupa per streekbus in Ter Apel. Hij verkent de buurt, doet boodschappen en ontmoet zijn buren. Tussendoor geniet hij van een eierbal, vindt hij een nieuwe bank bij de kringloopwinkel en gaat hij op zoek naar jongeren in het dorp. Ook maakt hij kennis met de lokale klusjesman, pakt hij een zonnebankje mee en volgt hij rijles. Sportief als hij is, gaat hij naar de fitness en waagt hij zich aan een pittige kickboksles. Een veelzijdige start van zijn avontuur in Ter Apel.

'Groeten uit Ter Apel', om 21.10 uur bij PowNed op NPO 3.

Dossiers