Freek Vonk onvermoeibaar op zoek naar spannende dieren

In het nieuwe seizoen van 'Freeks Wilde Wereld' stort Freek Vonk zich weer volop in het avontuur. De hoogleraar en bekendste bioloog van Nederland reist de hele wereld over, op zoek naar de meest bijzondere dieren.
Van chimpansees in Uganda tot riviermonster in Brazilië. In 'Freeks Wilde Wereld' laat Freek de kijkers zijn unieke en spannende ervaringen meebeleven. Kortom: dat wordt weer avonturieren vanuit je stoel!
Opnieuw trekken Freek Vonk en zijn team alles uit de kast om de mooiste dieren te filmen. En dat levert spannende momenten op. Zo staat Freek in Brazilië oog in oog met een jaguar en duikt hij in het water bij een reusachtige groene anaconda. Als dat maar goed gaat. Freek weet als geen ander zijn enthousiasme voor de natuur over te brengen op jong en oud. Het is net of je met hem mee op reis bent!
Maandag 13 november: Uganda - Familiebezoek
Freek en zijn team trekken door het oerwoud van Uganda, op zoek naar onze meest verwante 'familieleden': chimpansees. Hij volgt nauwkeurig hun spoor, want dieren zoeken in de dichte jungle is allesbehalve makkelijk. Oog in oog met onze verre neef, hoe bijzonder is dat?
Dinsdag 14 november: Uganda - Vis op 't droge
Freek is onderweg naar het Mabamba moeras van Uganda en vindt een prachtige groene slang. Hij stuit op een boom vol drukke vogeltjes die hele bijzondere nesten bouwen. Freek laat zien dat er in het moeras bizarre longvissen leven; de voorgangers van gewervelde landdieren.
Woensdag 15 november: Brazilië - Vriendelijke reuzen van de Pantanal
Freek reist zowel via land als via water door de Braziliaanse Pantanal. Hij ziet een reuzenmiereneter langs de weg en langs de oever chillen capibara’s; ’s werelds grootste en vriendelijkste knaagdieren.
Donderdag 16 november: Brazilië – Legendarische roofdieren van de Pantanal
Freeks droom komt uit. Terwijl hij roeit door de Braziliaanse Pantanal spot hij plotseling een jaguar aan de oever. Freek vertelt waarom dit legendarische katten zijn en hoe ánders zij jagen dan de rest van de grote katten.
Vrijdag 17 november: Brazilië – Riviermonsters
Freek is in de Braziliaanse Pantanal op zoek naar groene anaconda’s. Deze riviermonsters kunnen reusachtig groot worden. Hij spot een van de wurgslangen en springt erbij in het water. Als dat maar goed gaat...
'Freeks Wilde Wereld', vanaf maandag 13 november elke werkdag om 18.10 uur bij de VPRO op NPO Zapp












