'Tussen Kunst en Kitsch' is terug!

zaterdag 18 januari 2025
Foto: © AVROTROS 2024

Vanuit diverse musea in Nederland bespreken Frits Sissing en de experts weer verrassende kitsch en veelzijdige kunst. In Singer Laren een zilveren tabaksdoos die in Middelburg gemaakt blijkt, dat is uitzonderlijk.

Het meesterteken duidt op een bekende en hooggewaardeerde maker. Fred Katz taxeert in het Cobra Museum een bijzondere nautische chronometer. In het Jopie Huisman Museum komt een groot portret van een vissersmeisje uit een erfenis voorbij. De huidige eigenaar wil ‘m eigenlijk via Marktplaats verkopen, maar wil toch eerst meer waten over de achtergrond en waarde van het werk. En prachtig en rijk gedecoreerd Chinees porselein uit de Yongzheng-periode dat in 1990 tijdens een hardloopsessie op een rommelmarkt op de kop werd getikt.


'Tussen Kunst en Kitsch', zondag 19 januari om 21.20 uur bij AVROTROS op NPO 1.

DOSSIER: Voorjaar 2025: alle plannen, alle zenders (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo NPO 2 logo

Wanneer Bert Brunninkhuis in 2009 langs een geitenboerderij fietst, raakt hij besmet met Q-koorts. Hij wordt doodziek en moet zijn leven opnieuw opbouwen. Bert vindt dat de overheid te laat ingreep en dat hij niet op tijd gewaarschuwd is voor de gevaren van Q-koorts, terwijl de risico's volgens hem al bekend waren bij de overheid. Samen met bijna driehonderd anderen spant hij een rechtszaak aan tegen de staat.

'Goliath', om 20.30 uur bij HUMAN op NPO 2.

Dossiers