Vergunning NPO slechts voor twee jaar verlengd?

woensdag 27 maart 2024

Slecht nieuws voor de NPO. De vergunning van de publieke omroep, die loopt tot 2026, zou maar met twee jaar worden verlengd in plaats van de gebruikelijke vijf jaar. Dat overweegt het demissionair kabinet en is bevestigd aan RTL.

De overweging om de vergunning van de NPO maar voor twee jaar te verlengen, zorgt voor onrust bij medewerkers en omroepen. Het is namelijk geen geheim dat partijen als PVV en NSC geen fan zijn van het publieke bestel. PVV wil de NPO afschaffen en NSC wil dat de omroep van drie zenders naar twee gaat. VVD, ook nog steeds in de running voor deelname aan een nieuw kabinet, wil dan weer dat de NPO gaat bezuinigen.


Door maar voor twee jaar te verlengen, kunnen de nieuwe coalitiepartners sneller veranderingen doorvoeren.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo NPO 2 logo

De leeuwentroep is sterker dan ooit, terwijl het aantal wilde honden sterk is afgenomen. Luipaard Mutima keert terug naar haar geboortestreek, terwijl haar ouder wordende moeder Olimba moet herstellen van verwondingen om een allerlaatste uitdaging het hoofd te kunnen bieden. Uit de chaos verrijst een nieuwe hyenakoningin, maar kan zij terrein terugwinnen op de leeuwen? Zelfs de machtige leeuwentroep wordt bedreigd, vooral wanneer ze de krokodilrijke wateren van Nsefu moeten oversteken.

'Attenborough: Kingdom', om 20.25 uur bij de EO op NPO 2.

Dossiers