KRO-NCRV brengt eerste microdramaserie met 'De Laatste Zomer'

maandag 17 augustus 2026
Foto: © KRO-NCRV 2026

KRO-NCRV komt samen met producent Every Media met 'De Laatste Zomer', de eerste microdramaserie van een Nederlandse publieke omroep.

Microdrama is een snelgroeiend genre van ultrakorte, verticaal gefilmde afleveringen, wereldwijd al populair bij jongeren, maar in Nederland nog nieuw. De serie bestaat uit tien verticale afleveringen van ongeveer twee minuten en is vanaf vrijdag 21 augustus dagelijks te zien op het TikTok- en YouTube-kanaal van NPO Zapp.


Eén laatste zomer, één groot geheim
Sosha (13) is terug op de camping waar ze al jaren komt, met één missie: haar eerste zoen. Als ze de mysterieuze campingmedewerker Sven (15) ontmoet, is ze meteen verliefd. Maar de concurrentie is groot, haar moeder houdt haar in de gaten en haar irritante broertje Cas duikt steeds op de verkeerde momenten op. Ondertussen verbergt Sosha een geheim dat alles op zijn kop kan zetten.

'De Laatste Zomer' is een verhaal over eerste liefde, vriendschap en opgroeien, verteld in het tempo en de vorm van TikTok en YouTube.

Cast & crew
De hoofdrollen worden gespeeld door Indi-Eva Heijberg (Sosha), Aiden Maij (Sven) en Bibi Speek (Zoë). Vreneli van Helbergen speelt Sosha’s moeder en Felix Braam haar broertje Cas. Het scenario is geschreven door Thirsa van Lier en de regie is in handen van Davey Driessen.

Met 'De Laatste Zomer' speelt KRO-NCRV in op het veranderende mediagedrag onder jongeren, die steeds vaker verhalen ontdekken op TikTok en YouTube. 

'De Laatste Zomer' is vanaf vrijdag 21 augustus om 07.00 uur dagelijks te zien op TikTok en YouTube van NPO Zapp. Later dit jaar volgt NPO Start.

DOSSIER: Najaar 2026: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo NPO 3 logo

Ibiza is het partyeiland bij uitstek. De zon, zee, strand, grote clubs en mooie mensen hebben op velen een grote aantrekkingskracht. Elf mensen trekken er elk met hun eigen redenen naartoe. Hun levens raken met elkaar verbonden wanneer dj Armin van Buuren komt draaien op het eiland.

'Verliefd op Ibiza', film uit 2013 met oa. Willeke van Ammelrooy en Jan Kooijman, om 20.20 uur bij AVROTROS op NPO 3.

Dossiers