Videoland toont nieuwe trailer tweede seizoen van 'Máxima'

maandag 2 februari 2026
Foto: © Videoland 2024

2 februari 2002. De dag waarop de hele wereld getuige was van een modern sprookje: het ja-woord van Máxima en Willem-Alexander in De Nieuwe Kerk. Vandaag, precies 24 jaar later, brengt Videoland ter gelegenheid van deze historische datum de nieuwe trailer van het tweede seizoen van de Videoland Original serie 'Máxima' uit.

Het nieuwe seizoen is vanaf zaterdag 14 maart wekelijks te streamen bij Videoland.


In dit nieuwe seizoen van de veelgeprezen dramaserie worden nieuwe leden van de koninklijke familie geïntroduceerd, waaronder prins Friso (Bram Suijker), prins Constantijn (Steef de Bot), Mabel (Claire Bender) en Laurentien (Abbey Hoes). Ook prinsessen Amalia, Alexia en Ariane (Julie, Philou en Nina) maken hun opwachting. Net als prinses Juliana (Leny Breederveld) en prins Bernhard (Rüdiger Vogler).


Van huwelijk tot inhuldiging
Voor veel prinsessen eindigt het sprookje met een huwelijk. Voor Máxima (Delfina Chaves) is dat juist het begin. Vanaf haar huwelijk met Willem-Alexander (Martijn Lakemeier) tot de inhuldiging tien jaar later zoekt ze de balans tussen liefde, macht en protocol. Al snel merkt ze dat het niet zo eenvoudig is om de liefde van het Nederlandse volk te behouden, als het was om die te winnen. Als vurige Argentijnse moet ze haar weg vinden tussen haar eigen ambities en de familiedynamiek van het Koninklijk Huis. Het nieuwe seizoen volgt Máxima’s reis van moeder, echtgenote én toekomstig koningin tot een vrouw die haar eigen stem vindt.

Het tweede seizoen van de Videoland Original dramaserie 'Máxima' bestaat uit zes afleveringen en is vanaf zaterdag 14 maart wekelijks te streamen. De serie wordt geproduceerd door Rachel van Bommel van Millstreet Films, in coproductie met FBO en Beta Film, met de ondersteuning van de Nederlands Filmfonds Production Incentive, Fisa+, Film in Austria (ABA), het Creative Europe MEDIA programma en het Belgische Tax Shelter. De regie is in handen van Saskia Diesing en Joosje Duk. Het scenario is geschreven door Rifka Lodeizen en Daan Gielis. Het eerste seizoen van de dramaserie is inmiddels verkocht aan meer dan 80 landen, waaronder nieuwe territoria Frankrijk, Zuid-Korea en het Midden-Oosten.

Koninklijke verhalen bij Videoland
Naast de Videoland Original dramaserie ‘Máxima’ biedt Videoland een groeiend aanbod aan koninklijke verhalen. De eerder verschenen Videoland Original documentaires ‘Prins Bernhard’ en ‘Beatrix’, gemaakt door SimpelZodiak, wisten kijkers te overtuigen met uniek archiefmateriaal en bijzondere sprekers. Vandaag is daar de Videoland Original documentaire ‘Willem-Alexander & Máxima’ aan toegevoegd.

DOSSIER: Voorjaar 2026: alle plannen, alle zenders (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Klaas aan het Front' (EO)

Oorlog leek voor Nederland iets van vroeger, maar nu klinkt een andere boodschap: we moeten ons voorbereiden. Op wat precies? Leven we nog in vrede of zijn we al in een andere fase beland? Klaas Dijkhoff onderzoekt hoe reëel de oorlogsdreiging is en wat die betekent voor ons dagelijks leven.

'Klaas aan het Front', om 21.45 uur bij de EO op NPO 1.

Dossiers