Presentator en quizmaster Ron Brandsteder overleden

maandag 10 februari 2025

Nederland neemt afscheid van tv-monument Ron Brandsteder. De 74-jarige presentator is afgelopen nacht overleden. Dat maakte zijn familie vandaag bekend.

Brandsteder was de man van de grote tv-shows op zaterdagavond. Met 'Showbizzquiz' en 'Ron's Honeymoonquiz' veroverde hij de huiskamers. Later volgde bij de commerciële zenders kijkcijferkanonnen 'Wie Ben Ik?', 'Dancing With The Stars','Laat Ze Maar Lachen' en 'Moppentoppers'.


Ron Brandsteder werd eind jaren '70 ontdekt door Ivo Niehe en vroeg hem om 'Showbizzquiz' te presenteren voor de TROS. Het bleek een gouden zet. Eind jaren '80 volgde dan de immens populaire 'Ron's Honeymoonquiz' dat later verhuisde naar RTL. Voor RTL4 was hij tien seizoenen lang één van de teamcaptains van 'Wie Ben Ik?'. Ook presenteerde hij drie seizoenen 'Dancing With The Stars'. In het nieuwe millennium maakte hij ook nog het blooperprogramma 'Laat Ze Maar Lachen' voor RTL en trok hij met André van Duin doorheen Nederland met verschillende theaterproducties.

In 2010 stapte hij over naar MAX voor de terugkeer van de nostalgische quiz 'Wie van de Drie?'. Tot 2023 presenteerde hij ook het radioprogramma 'Ron wacht op de nacht'. Toen het doek viel over dat programma kwam hij veel minder in de openbaarheid. 

In 2010 stapte hij over naar MAX voor de terugkeer van de nostalgische quiz 'Wie van de Drie?'. Tot 2023 presenteerde hij ook het radioprogramma 'Ron wacht op de nacht'. Toen het doek viel over dat programma kwam hij veel minder in de openbaarheid. 

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Net5 logo

Amanda Woods, eigenares van een reclamebureau in Zuid-Californië, heeft het uitgemaakt met haar vriend nadat hij is vreemdgegaan. Iris Simpkins is journaliste en woont op het Engelse platteland. Haar vriend heeft trouwplannen, maar niet met haar. Allebei hebben ze even genoeg van mannen en willen er met de eindejaarsfeesten even tussenuit. Via het internet komen de dames met elkaar in contact en ze beslissen twee weken van huis te ruilen. In de VS raakt Iris al snel bevriend met scenarist Arthur en componist Miles. Amanda maakt in Engeland kennis met Graham, de knappe broer van Iris.

'The Holiday', film uit 2006 met oa. Cameron Diaz en Jude Law, om 20.00 uur op NET5.

Dossiers