Eerste halve finale Eurovisiesongfestival 2025- met onze Red Sebastian - live bij VRT 1

maandag 12 mei 2025
Foto: VRT - © VRT 2025

Het is dé week van het Eurovisiesongfestival. Dit jaar live vanuit Bazel. De 69ste editie start met de eerste halve finale op dinsdagavond. Meteen ook het moment van de waarheid voor ons land én Nederland. Lukt het Red Sebastian en Claude om een plaats in de finale te veroveren?

15 landen treden aan; de tien beste landen plaatsen zich voor de finale. De televoters thuis staan volledig in voor de puntendeling. Voor het tweede jaar op rij mogen de landen van de 'Big Five' en de inzending van het organiserende land ook optreden tijdens de halve finales. In de eerste halve finale zien we zo Spanje, Italië en Zwitserland live aan het werk.

De deelnemende landen in de eerste halve finale zijn:


    1. IJsland: VÆB - "RÓA"
    2. Polen: Justyna Steczkowska - "GAJA"
    3. Slovenië: Klemen - "How Much Time Do We Have Left?"
    4. Estland: Tommy Cash - "Espresso Macchiato"
    =>Spanje: Melody - "ESA DIVA"
    5. Oekraïne: Ziferblat - "Bird of Pray"
    6. Zweden: KAJ - "Bara Bada Bastu"
    7. Portugal: NAPA - "Deslocado"
    8. Noorwegen: Kyle Alessandro - "Lighter"
    9. België: Red Sebastian - "Strobe Lights"
    =>Italië: Lucio Corsi - "Volevo Essere Un Duro"
    10. Azerbeidzjan: Mamagama - "Run With U"
    11. San Marino: Gabry Ponte - "Tutta L'Italia"
    12. Albanië: Shkodra Elektronike - "Zjerm"
    13. Nederland: Claude - "C'est La Vie"
    14. Kroatië: Marko Bošnjak - "Poison Cake"
    =>Zwitserland: Zoë Më - "Voyage"
    15. Cyprus: Theo Evan - "Shh"

Bij VRT 1 en VRT MAX zit je op de eerste rij. Traditiegetrouw wordt de show professioneel van commentaar voorzien door Songfestival-kenner Peter Van de Veire. De liveshow wordt voorafgegaan door een korte update uit Bazel: Mister Eurovision Peter Van de Veire brengt in 'Eurovision Hallo Basel' een round-up en deelt allerlei nieuwtjes over de 69ste editie van het Eurovisiesongfestival.

De eerste halve finale van het Eurovisiesongfestival, dinsdag 13 mei om 21.00 uur live bij VRT 1 en VRT MAX.







Lees ook:
Zo volg je Red Sebastian bij VRT naar het Eurovisiesongfestival 2025!

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Keuringsdienst van Waarde' (KRO-NCRV)

Het bolletje heeft zijn beste tijd gehad. Met flatbread ben je nu hip. Het is Engels voor plat brood, brood waarbij sneetjes snijden overbodig is. Influencers zweren erbij. Zogenaamd goed voor de lijn en beter voor alles. Van broodjeszaak tot supermarktschap: flatbreads gaan als warme broodjes over de toonbank. Maar wat is flatbread eigenlijk? En wanneer is bread nog flat en wanneer is het gewoon bread?

'Keuringsdienst van Waarde', om 22.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.

Dossiers