Arnout laat Nederland achter zich in 'Dwars door de Lage Landen'

zondag 10 november 2024
Foto: VRT 1 - © VRT 2024

Arnout laat Nederland achter zich en steekt de grens met België over ter hoogte van de Kalmthoutse Heide. Bij het militaire vliegveld van Brasschaat gaat hij op zoek naar de eigenaar van een oud legervliegtuig dat een bijzondere geschiedenis blijkt te hebben.

In de Sint-Pauluskerk, midden in de rosse buurt van Antwerpen, staart Arnout zich blind op de prachtige middeleeuwse schilderijen van Rubens, Van Dyck en Jordaens. Deze meesterwerken werden in 1969 door de prostituees en de studenten van de buurt gered toen de kerk dreigde af te branden.


'Dwars door de Lage Landen', maandag 11 november om 20.40 uur op VRT 1.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Van Onschatbare Waarde' (MAX)

Ter ere van het tienjarig jubileum keren vier verkopers terug naar Paleis Soestdijk. Met een bronzen gier, een glazen vaas, een driehonderd jaar oude klok en een paardenskelet hopen zij opnieuw de experts te verrassen.

'Van Onschatbare Waarde', om 20.35 uur bij MAX op NPO 1.

Dossiers