'Dwars Door De Lage Landen': Arnout ontmoet de laatste getuigen van de ramp met de Rhenus 127

zondag 3 november 2024
Foto: VRT1 - © VRT 2024

De tocht van Arnout Hauben met zijn vaste wandelkompanen cameraman Philippe Niclaes en geluidsman Ruben Callens, gaat verder. In de vijfde aflevering van 'Dwars Door De Lage Landen' doorkruisen ze het Nationaal Park De Biesbosch.

Arnout doorkruist het Nationaal Park De Biesbosch en gaat er op zoek naar bevers. Maar die laten zich niet zo gemakkelijk filmen. Geluidsman Ruben laat een cameraval achter in het park en hoopt 's nacht meer geluk te hebben. In Willemstad spreekt Arnout met de allerlaatste getuigen van de ramp met de Rhenus 127. Dat was een schip vol Belgische krijgsgevangenen, dat tijdens de Tweede Wereldoorlog voor de stad ​ op een mijn voer.


'Dwars Door De Lage Landen', aflevering 5, maandag 4 november om 20.40 uur op VRT1 en ook bij VRT MAX.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Andere Tijden Sport' (NOS/NTR)

Het verhaal van Paul Haarhuis en Jacco Eltingh, die samen het beste Nederlandse tennisdubbel aller tijden vormden. Ze zijn ruim een jaar 's werelds nummer 1, winnen wereldkampioenschappen en veroveren grandslamtitels. Op 4 juli 1998 staan ze in de finale van Wimbledon tegen hun Australische aartsrivalen 'the Woodies'. Als de Nederlanders winnen, zijn ze het eerste dubbel ooit met een Career Slam: winst tijdens elk van de vier Grand Slams. Het is hun laatste kans, want Jacco Eltingh gaat stoppen. Paul Haarhuis begint slecht aan de finale en lijkt niet geconcentreerd. Maar ineens is daar de ommekeer. Met dank aan Dennis Bergkamp.

'Andere Tijden Sport', om 21.45 uur bij de NTR op NPO 1.

Dossiers