Laatste aflevering van 'Drugs Dus' op VRT Canvas

maandag 16 december 2024
Foto: © Streamz/VRT CANVAS 2024

In de derde en laatste aflevering heeft Otto-Jan het over de medicinale werking van drugs. Wanneer is iets een medicijn, en wanneer noemen we het een drug?

Hij gaat dieper in op de heropleving van psychedelica in psychotherapie, een eeuwenoud gebruik dat na enkele decennia stilstand een wetenschappelijke renaissance beleeft. Otto-Jan ontdekt hoe psychedelica werken in het brein, en praat met twee ervaringsdeskundigen, die met de hulp van psilocybine hun trauma’s probeerden te verwerken. Ook professor Nutt keert nog eens terug: Otto-Jan vergezelt hem naar het Europees Parlement, waar hij gaat lobbyen voor het medicinaal gebruik van psychedelica. In eigen land, tenslotte, blijkt minister van Staat Johan Vande Lanotte aan hetzelfde zeel te trekken.


'Drugs Dus', dinsdag 17 december om 21.20 uur op VRT Canvas.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Over Mijn Lijk' (BNNVARA)

Nicole (34) gaat met haar man naar het ziekenhuis voor een scan, en vreest dat haar uitgezaaide eierstokkanker is verergerd. Madelief viert haar 25ste verjaardag met een '25 and still alive'-feest. Koen (27) weet nog maar net dat hij een hersentumor heeft, en staat aan de vooravond van een ingrijpende hersenoperatie. De afloop van de operatie is onzeker. Tycho (24) ondergaat chemotherapie en besluit, omdat deze behandeling zal leiden tot haarverlies, zijn hoofd kaal te scheren.

'Over Mijn Lijk', om 21.00 uur bij BNNVARA op NPO 1.

Dossiers