Zondag in 'True Crime Belgium': De Fatale Klap

zaterdag 6 december 2025
Foto: © Streamz 2024

In september 2018 mishandelde Danny Smets zijn partner Sonja Mertens zo ernstig dat zij aan haar verwondingen overleed. Na een herziening van de aanklacht werd hij in juni 2021 veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf.

Hij werd aangeklaagd voor opzettelijke slagen en verwondingen met de dood tot gevolg, waarvoor een maximale straf van vijf jaar cel stond. ​ 


Na zijn voorlopige vrijlating in juli 2020 begon Danny Smets een nieuwe relatie met Susy uit Nijlen, met wie hij later trouwde. In maart 2021 werd hij opnieuw gearresteerd op verdenking van mishandeling van zijn nieuwe echtgenote. Hoewel zijn partner de beschuldigingen ontkende en haar man bleef steunen, leidde dit tot een herziening van de aanklacht in de zaak van Sonja Mertens. ​Het Openbaar Ministerie herkwalificeerde de feiten naar onmenselijke behandeling met de dood tot gevolg, wat resulteerde in een hogere maximale straf. In juni 2021 veroordeelde de rechtbank in Turnhout Danny Smets tot vijftien jaar gevangenisstraf, gevolgd door een terbeschikkingstelling van vijftien jaar aan de strafuitvoeringsrechtbank.

'True Crime Belgium', zondag 7 december om 20.00 uur op Play.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo NPO 3 logo

Dirk Jan en Puja bezegelen hun liefde door hun klonen te laten trouwen, met Stephan als ceremoniemeester. Anita sluit haar deepfake-exposuretherapie af en verrast haar moeder met een cadeau. Britt en Hasse verwelkomen hun kindje. Britt zoekt steun bij ChatGPT, maar leert haar eigen kompas te volgen. Jacob deelt een intieme inkijk in zijn relatie met AI-partner Aiva en haalt een trouwring op die perfect aansluit bij haar digitale ring.

'AI Love', om 21.25 uur bij HUMAN op NPO 3.

Dossiers