Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2

Abdulaal Hussein probeert met zijn ask me anything-sessies de vooroordelen over vluchtelingen weg te nemen. De Jostiband is 60! En dat vieren ze dit jaar als Ambassadeur van de Vrijheid. Een verjaardagsfeest met een serieuze ondertoon: in de Tweede Wereldoorlog werden honderdduizenden gehandicapten vermoord om wie ze zijn.
Jostiband-leden José en Evelien vertellen wat die geschiedenis met hen doet. Schrijver en journalist Hugo Verkley schreef 'Gelukszoekers op voetbalschoenen’: een boek met verhalen van Afrikaanse jongens voor wie profvoetballer worden in Europa meer een uitvlucht is dan een jongensdroom. Cabaretier Albert Meijer speelt zijn eerste avondvullende solovoorstelling 'Tim in een tasje’ noodgedwongen alleen. Zijn cabaretpartner Tim is namelijk dood.
Wat doe je als je vader niet je vader blijkt te zijn? Het overkwam podcastmaker Cas Reijnders. Samen met NRC-journalist Kim Bos duikt hij voor de podcastserie ‘Koekoekskind’ in de mistige wereld van zaadcowboys en losgeslagen gynaecologen. De legendarische anarchistische folkband Veulpoepers bestaat 50 jaar! De hippies uit Hilvarenbeek vertellen waarom hun boodschap nog steeds actueel is. Stef Bos staat op het podium.
'Spijkers met Koppen', zaterdag 2 mei tussen 12.00 en 14.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 2.
https://www.nporadio2.nl/programmas/spijkers-met-koppen
Meer artikels over BNNVARA











