Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1

zaterdag 23 augustus 2025
Foto: © BNNVARA 2022

Wat zijn de mooiste natuurboeken van dit jaar? In de uitzending wordt de shortlist van de Natuurboekenprijs 2025 bekendgemaakt. Meer dan 140 titels zijn ingezonden: van romans tot kinderboeken, van non-fictie tot veldgidsen.

Ook aandacht voor de zoektocht naar een bijzonder dier uit ons land: de hazelworm, een pootloze hagedis die lijkt op een slang, maar dat niet is. In Wageningen wordt geëxperimenteerd met nieuwe landbouwmethodes, zoals de cirkelakker - goed voor bodem én biodiversiteit. Verder: meevaren op het meest duurzame schip van SAIL Amsterdam en de eerste dierenkaraoke, met imitaties van spreeuwen en bultruggen.


'Vroege Vogels', zondag 24 augustus van 7.00 tot 10.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Net5 logo

Een gevaarlijk onderzoek valt samen met belangrijke persoonlijke en professionele keuzes, waardoor het team tot het uiterste wordt gedreven. Terwijl de verkiezingen voor het openbaar ministerie dichterbij komen, zorgen verschuivende verhoudingen en een onverwacht incident voor nieuwe spanningen en vragen.

'Boston Blue', om 22.25 uur op NET 5.

Dossiers