Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1

zaterdag 15 november 2025
Foto: © BNNVARA 2022

De spreeuw is een meesterlijke imitator. En niet alleen van andere vogels, maar ook van robotgeluiden uit de Star Wars-films. En dat kan deze zangvogel dankzij zijn unieke stembanden.

'Vroege Vogels' praat met onderzoekers van de Universiteit Leiden over deze bijzondere zangtalenten. Ook in november valt er nog genoeg te ontdekken in de natuur: op veel plekken staan nog paddenstoelen. Dat was vijftig jaar geleden wel anders, blijkt uit onderzoek van mycologen – toen was het zwammenseizoen in november al voorbij. Verder in de uitzending: Nederlandse waterplanten staan flink onder druk, spectaculaire spreeuwenzwermen in november én het laatste nieuws van de VN-klimaattop in Brazilië.


'Vroege Vogels', van 7.00 tot 10.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Sint & De Leeuw' (Omroep MAX)

Het is weer tijd voor het heerlijkste avondje van het jaar. Traditiegetrouw ontvangt Paul de Leeuw ook dit jaar Sinterklaas in de studio. Samen verrassen zij mensen met onverwachte cadeautjes en laten ze hartverwarmende verzoeken in vervulling gaan.

'Sint & De Leeuw', om 20.35 uur bij MAX op NPO 1.

Dossiers