KRO-NCRV's 'Kruispunt': De Kerk is vrouw

zaterdag 24 februari 2024
Foto: © KRO-NCRV 2020

Als het aan Paus Franciscus ligt moet de Kerk de-masculiniseren. 'De Kerk is vrouw', voegt hij daaraan toe. Hangt er verandering in de lucht door deze uitspraken?

Hoe ervaren katholieke vrouwen dat zelf? In februari en maart 2024 gaan tientallen vrouwen in het hele land in gesprek over hun positie en roeping in de Rooms-Katholieke Kerk. Hun ervaringen zijn input voor een volgende wereldwijde vergadering in Rome waarin ook dit thema centraal staat. Hoe krijgen vrouwen meer verantwoordelijkheid in de leiding van de Rooms-Katholieke Kerk?


In 'Kruispunt' een portret van katholieke vrouwen die vertellen over hun hoop en verwachtingen én over hun teleurstellingen.

'Kruispunt', zondag 25 februari om 17.10 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo RTL logo

De tienjarige Peter vindt het leuk dat zijn opa, wiens vrouw pas overleden is, bij hem komt inwonen. Er is echter wel één groot minpunt: opa is slecht ter been en kan dus niet in de gastenkamer verblijven want die bevindt zich op zolder. Opa zal in Peters kamer moeten slapen en Peter wordt verbannen naar de zolder. Daarop besluit de jongen zijn opa de oorlog te verklaren, maar die is niet van plan om zomaar met zich te laten sollen.

'The War With Grandpa', film uit 2020 met oa. Robert De Niro, om 20.00 uur op RTL 7.

Dossiers