'Sportlab Sedoc' buigt zich over een Olympisch vraagstuk

donderdag 16 juni 2022
Foto: AVROTROS - © Ruud Baan 2019

Gregory Sedoc zoekt antwoord op de vraag: Hoe winnen 'we' weer 'ns de Olympische honderd meter? In 1948, tijdens de Spelen van London, sprint atlete Fanny Blankers-Koen naar goud op de honderd meter.

Nu, 74 jaar verder, is er nooit een Nederlander geweest die deze iconische prestatie heeft kunnen evenaren. Wat is er nodig voor een Nederlandse atleet of atlete om eindelijk weer Olympisch goud te winnen op de honderd meter? Gregory gaat op onderzoek uit en spreekt wetenschappers uit verschillende disciplines over paarden en kangoeroe's, over de start en de acceleratie-fase, maar ook over blote voeten en schoenen.


'Sportlab Sedoc', vrijdag 17 juni om 22.15 uur bij AVROTROS op NPO 2.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Augurkenkoning' (RTL 4)

Oos gaat met zijn zoons op werkbezoek naar het grootste augurkenfestival in Pittsburgh, Pennsylvania. Maar Oos is flink ziek. En alsof dat niet erg genoeg is, zijn de koffers niet meegekomen. Dus is het eerste wat de mannen doen, kleding en ondergoed shoppen. Terwijl de Augurkenkoning zich met zijn prinsen onderdompelt in Amerikaanse augurkengekkigheid, houden de mannen in Amsterdam de fabriek draaiende.

'De Augurkenkoning', om 20.30 uur op RTL 4.

Dossiers