Acteur François Beukelaers overleden: icoon van Vlaamse tv-series en film

Acteur François Beukelaers is op 88-jarige leeftijd overleden. Hij laat een indrukwekkend spoor na in de Vlaamse televisie- en filmgeschiedenis en was decennialang een vertrouwd gezicht op het kleine en grote scherm.
Voor het brede publiek was Beukelaers vooral bekend van zijn talloze rollen in populaire televisiereeksen. Hij speelde mee in iconische series als ‘Wittekerke’, ‘Windkracht 10’ (waar hij een generaal vertolkte), ‘Kongo’, ‘Terug naar Oosterdonck’, ‘Veel geluk, professor’, ‘Flikken’, ‘Aspe’, ‘De Smaak van De Keyser’, ‘Katarakt’ en ‘Familie’.
Ook in de Vlaamse film liet Beukelaers een blijvende indruk na. Zijn meest memorabele rol speelde hij als de gekwelde Max in ‘Brussels by Night’ (1983) van Marc Didden, een film die wordt beschouwd als een mijlpaal in de Vlaamse cinema.
Daarnaast werkte hij geregeld samen met regisseur André Delvaux, onder meer in klassiekers als ‘De man die zijn haar kort liet knippen’ en ‘Un soir, un train’. Later was hij ook te zien in films als ‘Istanboel’, ‘Hombres Complicados’, ‘Pauline en Paulette’, ‘Soeur Sourire’, ‘Meisjes’ en de filmversie van ‘Windkracht 10’.
Zelfs op hoge leeftijd bleef Beukelaers actief. Op zijn tachtigste verscheen hij nog als priester in ‘Patser’ van Adil El Arbi en Bilall Fallah.












