Europees topvoetbal niet langer bij VTM en Play Sports vanaf 2027: Champions League naar internationale streamingdienst
De uitzendrechten van de Champions League, Europa League en Conference League krijgen vanaf het seizoen 2027-2028 een opvallende nieuwe bestemming. De Europese topcompetities verdwijnen dan grotendeels van zenders als VTM, Play Sports en Proximus en verhuizen naar een grote internationale streamingdienst.
De UEFA is bezig met de verkoop van de Belgische tv-rechten voor de periode 2027 tot 2031. Belgische mediagroepen zoals Telenet, Proximus en DPG Media probeerden de rechten binnen te halen, maar konden financieel niet op tegen een kapitaalkrachtige buitenlandse speler. Welke streamingreus uiteindelijk aan het langste eind trekt, wordt binnenkort officieel bekendgemaakt.
In Franstalig België wordt onder meer Disney+ genoemd als mogelijke kandidaat, al spreken verschillende bronnen dat tegen. Ook namen als Amazon Prime Video en Paramount circuleren. Voor zulke internationale spelers zijn live sportrechten een krachtig middel om nieuwe abonnees aan te trekken en hun positie binnen de competitieve streamingmarkt te versterken.
Supporters hoeven voorlopig nog niets te missen: tot en met het seizoen 2026-2027 blijven de Europese wedstrijden gewoon beschikbaar via VTM, Play Sports, Proximus en RTL in Wallonië. Pas vanaf september 2027 schakelt het topvoetbal over naar de nieuwe rechtenhouder.
De verwachting is dat de nieuwe eigenaar het volledige aanbod via het eigen platform zal aanbieden. Toch zullen bepaalde affiches mogelijk ook buiten de betaalmuur zichtbaar blijven. Volgens het Vlaamse mediadecreet moeten enkele wedstrijden namelijk voor een breed publiek toegankelijk zijn












