Manu Van Acker speelt voor cupido in 'Het Complot'

woensdag 24 september 2025
Foto: VTM - © DPG Media 2025

Liefde moet je overkomen. Tenminste, dat zeggen ze. Maar is dat écht zo? Of kan je de liefde een duwtje in de rug geven? Manu Van Acker test het uit in het gloednieuwe VTM-programma 'Het Complot' en koppelt elke week twee singles zónder dat ze het zelf weten.

Honderden vrijgezellen reageerden op een oproep voor een mysterieus datingprogramma. Tien van hen kwamen terecht in één groot opgezet spel, zonder dat ze dat zelf wisten. Ze werden zorgvuldig gematcht én er werd een plan bedacht zodat ze elkaar op een ‘spontane’ (lees: volledig georchestreerde) manier zouden ontmoeten. Het doel heiligt de middelen: van subtiele beïnvloedingstechnieken en perfect getimede toevalligheden tot zorgvuldig geplande ‘pushes’. Van een museumgids die niet alleen gidst maar vooral ook acteert, tot een in scène gezette rommelmarkt en een quiz waar de twee vrijgezellen wel héél toevallig moeten samenwerken. Élk detail telt om de vonk te laten overslaan. Samen met een leger aan acteurs, verborgen camera’s én een heleboel complotgenoten verandert Manu het leven van de singles in een romantische komedie. Maar kan hij ze zo ver pushen dat ze op het einde ook echt voor elkaar kiezen?


Manu Van Acker: 'Wat is er nu mooier dan mensen op een onverwachte manier dichter bij elkaar brengen? Ik voel me als Cupido. Maar dan met een oortje en walkietalkie, tientallen verborgen camera’s, een gigantische redactie en een draaiboek vol toevalligheden. Samen met de mensen die zij het meest vertrouwen, verander ik het leven van tien singles in een romantische komedie. De vraag is: kan ik ze zo zover pushen dat ze ook écht voor elkaar kiezen?'


'Het Complot', vanaf 25 september elke donderdag om 20.40 uur bij VTM.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo KRO-NCRV logo

Jong acteergeweld in de studio vanavond: de 23-jarige Ayana Doucouré, die in Vlaanderen doorbrak met de rol van Margaux in 'Knokke off'. In de jury: Daan Alferink en Jeroom.

'De slimste mens België', om 20.30 uur bij KRO-NCRV op NPO 3.

Dossiers