Radio 2 Dansathon haalt 45.064 euro op: dit waren de meest pakkende momenten

Peter Van de Veire heeft samen met Radio 2-dj's, bekende Vlamingen en luisteraars 24 uur lang gedanst voor Kom op tegen Kanker. De derde editie van Radio 2 Dansathon bracht 45.064 euro op, maar leverde vooral ook heel wat ontroerende verhalen op.
Radio 2 Dansathon zit erop. Na 24 uur dansen in een spiegeltent op de Markt van Zottegem mocht Peter Van de Veire zaterdag een cheque van 45.064 euro in ontvangst nemen. De opbrengst gaat naar Kom op tegen Kanker en ondersteunt onderzoek naar betere behandelingen, kankerpreventie en zorg voor patiënten. Het evenement zorgde niet alleen voor pijnlijke voeten, maar ook voor kippenvelmomenten en bijzondere ontmoetingen.
Peter Van de Veire sluit Dansathon af met eerbetoon aan jeugdvriend
Een van de meest aangrijpende momenten volgde tijdens de laatste dans. Peter Van de Veire droeg die op aan zijn jeugdvriend Geert Faes, die vorig jaar overleed aan kanker. Samen met Geerts weduwe en omringd door vrienden danste hij op 'Rollercoaster' van Danny Vera. Enkele vrienden brachten het nummer zelf.
Het werd een emotioneel slot van 24 uur dansen. 'Die nieuwe blaren op de dansvoeten verdwijnen in het niets bij al die verhalen van de laatste 24 uren', vertelt Peter. 'Dat de vriendin van mijn vriend Geert Faes de moed vond om amper een jaar na zijn dood hier te komen dansen, doet dubbel zoveel deugd.'
Karolien Debecker wandelt langs belangrijke plekken in haar strijd tegen kanker
Ook Radio 2-dj Karolien Debecker ging een bijzondere uitdaging aan. Ze overwon botkanker en wandelt met een prothese. Tijdens haar tocht naar Zottegem passeerde ze langs plaatsen die een belangrijke rol speelden in haar herstel.
Van Scherpenheuvel, waar haar familie kaarsjes brandde, tot haar prothesemaker in Wetteren: elke halte vertelde een stukje van haar verhaal. Samen met lotgenoten, familie en vrienden bereikte ze uiteindelijk de Dansathon-tent.
Bente (10) en Linde (13) vertellen hun moedige verhaal
De luisteraarsverhalen maakten diepe indruk tijdens Radio 2 Dansathon. Bente (10) en Linde (13) verloren hun ouders bij een auto-ongeval. Sindsdien worden ze opgevoed door hun grootouders Suzy en Dirk. Maar ook zij kregen te maken met kanker.
Hun verhaal liet zien hoe belangrijk steun en verbondenheid zijn wanneer een gezin met ingrijpende gebeurtenissen wordt geconfronteerd.
Metejoor verrast luisteraar Sanne met persoonlijke videoboodschap
Voor luisteraar Sanne uit Alken is muziek een belangrijke bron van steun. Ze kreeg voor de derde keer de diagnose darmkanker en vindt troost in het nummer 'Groot' van Metejoor.
Peter Van de Veire zorgde voor een bijzondere verrassing: een persoonlijke videoboodschap van de zanger zelf. Een klein gebaar dat voor Sanne veel betekende.
Isabelle A geeft update na kankerdiagnose
Ook Isabelle A was te gast bij Peter Van de Veire. In juli maakte de zangeres bekend dat ze kanker heeft. Tijdens Radio 2 Dansathon vertelde ze voor het eerst hoe het met haar gaat.
Er was ook hoopvol nieuws: de chemotherapie slaat aan en de tumor is intussen ongeveer gehalveerd.
Van huwelijksdans tot dansende hondjes: heel Zottegem doet mee
De spiegeltent in Zottegem groeide uit tot een feestelijke ontmoetingsplek voor jong en oud. Een pasgetrouwd koppel bracht er zijn openingsdans, kinderen en ouderen waagden zich op de dansvloer en zelfs enkele honden waren van de partij.
Luisteraars konden vooraf een plaat aanvragen en een gift doen via VRT MAX. Tijdens de actie leverde ook een sms met een favoriete dansplaat een bijdrage op: per bericht ging één euro naar Kom op tegen Kanker.
Radio 2 en Kom op tegen Kanker organiseerden met deze derde editie opnieuw een actie waarin muziek, solidariteit en persoonlijke verhalen centraal stonden.
Herbekijk de mooiste momenten van Radio 2 Dansathon
Wie de ontroerende verhalen, verrassingen en dansmomenten heeft gemist, kan de hoogtepunten van Radio 2 Dansathon herbekijken op VRT MAX en via de sociale mediakanalen van Radio 2.













