Rijverbod voor Ruben Van Gucht: VRT reageert op veroordeling van Sporza-gezicht

vrijdag 31 oktober 2025
Foto: VRT - © VRT 2023

De VRT reageert op de veroordeling van sportjournalist Ruben Van Gucht. De politierechtbank in Dendermonde veroordeelde hem tot een rijverbod van negen maanden en een boete van 4.800 euro.

'Ruben erkent dat hij een fout heeft gemaakt en dat hij zijn straf aanvaardt,' alduss VRT-woordvoerder Yasmine Van der Borght. 'VRT vindt het belangrijk dat hij zijn fout erkent en zijn verantwoordelijkheid opneemt.'

Van Gucht werd in december 2024 betrapt op de E17 in Nazareth met 1,15 promille alcohol in het bloed. Zijn rijbewijs werd onmiddellijk ingetrokken, maar drie weken later reed hij opnieuw zonder geldig rijbewijs. Volgens het Openbaar Ministerie zat hij nadien nog meerdere keren achter het stuur.

De journalist was niet aanwezig op de zitting in Dendermonde, net zoals eerder deze maand in Gent, waar hij terechtstond voor rijden onder invloed.



Lees ook:
Sporza-gezicht Ruben Van Gucht is rijbewijs kwijt

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Veronica logo

Dankzij de tot teletijdmachine omgebouwde DeLorean van de excentrieke wetenschapper Doc Emmett Brown kan Marty McFly terugreizen in de tijd. De jonge kerel komt terecht in het jaar 1955. De aanwezigheid van Marty gooit de toekomst danig overhoop. Wanneer hij er per ongeluk voor zorgt dat zijn toekomstige moeder verliefd wordt op hem in plaats van op zijn vader, moet Marty alles op alles zetten om hen weer verliefd op elkaar laten worden, anders wordt zijn eigen bestaan bedreigd. En ondertussen moet hij ook nog een weg terug naar de toekomst zien te vinden.

'Back to the Future', film uit 1985 met oa. Michael J. Fox, om 22.45 uur op Veronica.

Dossiers