VTM strikt Eric Goens voor nieuwe dagelijkse actuashow: 'Relevant, spannend, scherp en op mensenmaat'

donderdag 20 maart 2025
Foto: VTM - © DPG Media 2025

Journalist en tv-maker Eric Goens is zonder twijfel één van de beste interviewers van Vlaanderen. Met zijn kenmerkende stijl duikt hij nu in de actualiteit, voor een dagelijkse show bij VTM. Het programma wordt van maandag tot donderdag uitgezonden en is volledig live.

“Relevant, spannend, scherp en op mensenmaat”, zo omschrijft Eric Goens de toon van zijn nieuwe actuashow. Elke dag schuiven bekende en onbekende gasten aan om met hem in gesprek te gaan over alles wat er écht toe doet. Of het nu gaat om maatschappelijke debatten of kleine en grote problemen die de mensen bezighouden, Goens pakt het aan zoals alleen hij dat kan: recht door zee, zonder omwegen.
 
Eric Goens: “Live televisie dwingt je tot échte gesprekken. Geen gescript gedoe, alleen oprechte interactie met mijn gasten over thema's die relevant zijn. We reageren op wat er nú gebeurt en dat is precies waar ik in geloof: televisie waar de dag nadien over wordt gepraat aan de koffiemachine.”

Davy Parmentier, Channel Director VTM: “Naast VTM NIEUWS willen we met VTM nog meer inzetten op dagverse content die dicht bij de mensen staat en focust op wat er echt leeft in Vlaanderen. Met Eric Goens hebben we de juiste man op de juiste plaats. Hij heeft bewezen dat hij als geen ander verhalen naar boven kan brengen. Eric Goens staat garant voor spraakmakende televisie, hij gaat geen enkel onderwerp uit de weg. Met zijn warme interviewstijl is hij de perfecte afsluiter van je avond.”

Eric Goens begon zijn carrière als journalist, was lange tijd hoofdredacteur en directeur informatie bij VTM NIEUWS, en maakte de voorbije jaren naam met zijn eigen programma’s zoals Het Huis, Niveau 4 en Het Conclaaf. Hij weet als geen ander de juiste vragen te stellen. Zijn aanpak leverde hem dit jaar nog de Impactprijs op bij de Kastaars. Met zijn nieuwe programma wil hij relevant zijn, problemen aanpakken en wegen op het debat, maar tegelijk ook verbinden en verrassen. “Ik wil televisie maken waar mensen iets aan hebben. Scherp als het moet, speels als het kan, maar altijd eerlijk.”
 
De nieuwe actuashow met Eric Goens start later dit voorjaar bij VTM.


DOSSIER: Voorjaar 2025: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Reünie' (KRO-NCRV)

René van der Gijp ziet zijn teamgenoten uit de jeugdopleiding van Sparta terug. Als 17-jarige maakt hij de overstap van Feyenoord naar Sparta. 'Sparta was veel meer een volksclub en dat paste me beter', zei hij daarover. Het was een getalenteerde groep jongens met een voetbaldroom, maar ook op een leeftijd waarop het uitgaansleven trok. Herinneringen liggen er dus op het veld en zeker zoveel daarbuiten. Hoe ziet het leven van deze sportieve jongens er nu uit?

'De Reünie', om 21.40 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.

Dossiers