Stefan de Walle, Dorian Bindels, Edsilia Rombley en Keizer in KRO-NCRV's 'Kerst met de Zandtovenaar'

Al veertien edities lang geeft Gert van der Vijver met zijn zandtekeningen vorm aan het kerstverhaal, dit jaar vanaf het eeuwenoude Kasteel Duurstede. Met acteur en theatermaker Stefan de Walle als verteller en optredens van diverse bekende artiesten ontstaat een eigentijdse vertelling die herkenning oproept bij jong en oud.
Hiermee brengt KRO-NCRV niet alleen het kerstverhaal onder de aandacht, maar ook de betekenis van deze dagen voor gelovigen wereldwijd.
Tijdens Kerst met de zandtovenaar zijn er muzikale optredens van zangeres Edsilia Rombley, rapper Keizer, zangeres Coco Klibanksy en acteur Dorian Bindels. Zij brengen een mix van klassieke en moderne kerstliedjes die naadloos samenvallen met de zandtekeningen van Gert van der Vijver. Samen vormen ze een visueel en muzikaal spektakel dat raakt aan de kern van kerst. Zo wordt het bijzondere kerstverhaal van Jozef, Maria en de geboorte van Jezus toegankelijk en herkenbaar gemaakt voor jong en oud.
'We maken dit programma al jaren, en het kerstverhaal zelf wordt al ruim 2000 jaar doorgegeven. En toch vandaag de dag nodigt het uit om even stil te staan. Bij elkaar, bij het verhaal, bij wat ons diep van binnen verbindt', aldus Gert van der Vijver.
Uitzendingen bij KRO-NCRV
'Kerst met de Zandtovenaar' wordt geproduceerd door The Media Brothers in opdracht van KRO-NCRV. Het programma staat al jaren hoog in de kijkcijferlijsten en is voor veel gezinnen een vaste waarde rond de feestdagen.
'Kerst met de Zandtovenaar', is op zaterdag 20 december om 19.20 uur te zien bij KRO-NCRV op NPO 3. De uitzending wordt op donderdag 25 december om 12.10 uur op NPO 1 en op vrijdag 26 december om 17.25 uur op NPO 3 herhaald. Bij alle uitzendingen is audiodescriptie beschikbaar.












