Arjen Lubach wordt Taskmaster in Nederlandse versie van wereldhit 'Taskmaster' bij RTL 4

donderdag 9 april 2026
Foto: RTL 4 - © RTL 2026

Een ogenschijnlijk simpele opdracht, nét genoeg tijd om die opdracht creatief volledig te laten ontsporen en een jury die met droogkomische ernst punten geeft. Dat is 'Taskmaster', het internationaal succesvolle entertainmentprogramma dat nu een Nederlandse versie krijgt.

In de uitzending van ‘LUBACH’ waren vanavond de Britse Taskmaster-hosts Greg Davies en Alex Horne te gast. In het gesprek werd onthuld dat Arjen Lubach de Nederlandse Taskmaster wordt. Diederik Smit is zijn toegewijde assistent, een rol die in het originele programma inmiddels iconisch is. 'Taskmaster' is na de zomer te zien bij RTL 4 en te streamen bij Videoland.


In 'Taskmaster' voeren vijf bekende comedians de meest uiteenlopende, absurde en verrassende tasks uit. Dat doen ze onder grote tijdsdruk, met beperkte middelen en vooral: met volledige vrijheid om de opdracht naar eigen inzicht uit te voeren. Alles mag, niks is logisch en alleen de Taskmaster bepaalt wie er punten krijgt en hoeveel. Welke vijf comedians hun opwachting maken wordt later bekendgemaakt.

Arjen Lubach als Taskmaster
De rol van Taskmaster is in Nederland weggelegd voor Arjen Lubach, die met zichtbaar genoegen de leiding neemt over het programma, terwijl Diederik Smit als assistent nauwgezet toeziet op de uitvoering van de tasks.

Arjen Lubach: ''Taskmaster' is slapstick én slim. Grappig en gestoord. Ik kijk ernaar uit om de prestaties van de deelnemers streng, maar volstrekt willekeurig te beoordelen.'

Diederik Smit: 'Ik zal erop toezien dat alle opdrachten worden uitgevoerd volgens de regels. Voor de kandidaten ben ik een menselijke handleiding, een klankbord en waar mogelijk een bron van frustratie.'

Wereldwijd succes
'Taskmaster' is bedacht door Alex Horne en groeide vanuit het Verenigd Koninkrijk uit tot een wereldwijd fenomeen met succesvolle versies in onder meer Scandinavië en Australië. De Nederlandse versie blijft trouw aan het originele format, maar krijgt een duidelijke eigen signatuur en humor die past bij het Nederlandse publiek.

'Taskmaster' wordt geproduceerd door Human Factor TV en is na de zomer te zien bij RTL 4 en te streamen bij Videoland.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo SBS6 logo

Alberto en zijn team doen onderzoek naar een man die huizen koopt, maar deze vervolgens niet betaalt. Ook huurt hij zonder te betalen en rijgt hij slachtoffers aaneen. Hij werd eerder veroordeeld, maar de oplichter is hardleers. De redactie spoort vervolgens deze bedrieger op. Je hoeft geen geleerde te zijn om te zien dat de oplichter duidelijk niet blij is als Alberto ineens voor zijn neus staat.

'Undercover in Nederland', om 20.30 uur op SBS6.

Dossiers