Deze drie populaire tv-programma's schrapt omroep MAX door de bezuinigingen van kabinet Schoof: 'Pijnlijke keuzes'

vrijdag 16 mei 2025
Foto: Omroep MAX - © Elvin Boer 2024

De omroepen hebben met de NPO afgesproken om vooruitlopend op de bezuinigingen in 2027, al in 2026 gezamenlijk voor ruim 20 miljoen euro te bezuinigen op programmatitels. Vanwege deze bezuiniging heeft Omroep MAX besloten te stoppen met 'De Rijdende Rechter', 'MAX PubQuiz' en 'TV Monument'.

Directeur Jan Slagter: “We ontkomen helaas niet aan pijnlijke keuzes. Met pijn in hart nemen we afscheid van De Rijdende Rechter, TV Monument en MAX PubQuiz, ondanks de kwaliteit van deze programma's. De makers zijn hier deze week over ingelicht. Natuurlijk vinden ze het jammer, maar ze hebben ook begrip voor deze beslissing die we noodgedwongen moeten nemen. Ik wil graag op deze plek mijn dank en waardering uitspreken voor de programmamakers en presentatoren. Het is vooral ook jammer voor de kijkers.”

Deze beslissing betekent dat van De Rijdende Rechter momenteel de laatste reeks wordt uitgezonden, dit najaar de laatste uitzendingen van TV Monument te zien zijn en dat MAX PubQuiz niet meer terugkomt.


DOSSIER: Bezuinigingen bij NPO

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Bureau Groningen' (RTL 4)

Sezgin en Yorick staan voor een lastig dilemma als een dakloze man voor overlast zorgt. Hannah, Evan en Ewout krijgen een heel andere uitdaging voor hun kiezen als ontsnapte schapen voor chaos zorgen. Ilse en Ruth belanden dan weer in een heftige situatie als een jongen met een verstandelijke beperking langs het spoor loopt.

'Bureau Groningen', om 20.30 uur op RTL 4.

Dossiers