Eerste bakker verlaat 'HHB'-tent: 'Heel jammer, maar iemand moet de eerste zijn'

Het negende seizoen van 'Heel Holland Bakt' is van start gegaan. Zaterdagavond is bekend geworden wie als eerste de tent moet verlaten. Het avontuur stopt helaas voor de 33-jarige Siham uit Gouda.
Thuisbakker Siham, intercedente van beroep, is de eerste bakker die de tent moet verlaten. Ze heeft van de eerste tot de laatste minuut genoten van haar 'Heel Holland Bakt'-avontuur. 'In één woord geweldig'. Ze beschrijft haar 'Heel Holland Bakt' reis als een kinderdroom die uitkomt. 'Steeds als ik zelf iets had gebakken thuis, bleef het door mijn hoofd gaan hoe leuk het zou zijn om eens mee te doen. Ik dacht: laat ik het inschrijfformulier gewoon invullen en kijken wat er gebeurt.'
En zo staat Siham een tijd later met negen andere fanatieke thuisbakkers in de tent in Maarsbergen. 'Als een klein kind in een snoepwinkel', zegt ze erover. 'Ineens sta je zelf in de tent die je alleen maar van tv kent, dat is toch geweldig.'
'Heel jammer maar iemand moet de eerste zijn'
Natuurlijk vindt Siham het jammer dat zij als eerste de tent moet verlaten. Maar dat maakt haar niet minder trots om haar deelname. 'Heel jammer, maar iemand moet de eerste zijn. Bij de laatste tien horen van meer dan duizend aanmeldingen is ook al hartstikke mooi. Ik heb er ontzettend van genoten en had dit avontuur voor geen goud willen missen!'
'Doorbakken'
Thuisbakker Siham is woensdag te zien in de eerste aflevering van 'Doorbakken' op NPO 1. In 'Doorbakken' kijkt André van Duin wekelijks terug met een bekende bakfan, de afvaller en een enthousiast publiek op de spannendste en mooiste gebeurtenissen van 'Heel Holland Bakt'. Deze week doet hij dit samen met zangeres Karsu en afvaller Siham. Zij vertelt over haar avonturen in de tent en krijgt een masterclass van Robèrt van Beckhoven. Ook ontvangt Van Duin diverse thuisbakkers die hun baksels komen laten proeven, waaronder de 100-jarige Wim met zijn broodspecialiteit. Verder maakt André van Duin met Janny van der Heijden een uitstapje waarbij ze slagroom maken tussen de koeien.
De eerste aflevering van 'Doorbakken' is op woensdag 16 maart te zien om 17.25 uur, daarna is 'Doorbakken' wekelijks op zondag -de dag na 'Heel Holland Bakt'- te zien om 22.15 uur bij MAX op NPO 1.
Volgende week zaterdag is het thema van 'Heel Holland Bakt': André.
'Heel Holland Bakt', iedere zaterdag om 20.30 uur bij MAX op NPO 1.
'Doorbakken', woensdag 16 maart om 17.25 uur, daarna elke zondag om 22.15 uur bij MAX op NPO 1.












