Frans en Mariska Bauer bereiden zich voor op een nieuwe fase in hun leven

dinsdag 21 oktober 2025
Foto: © AVROTROS 2025

Frans en Mariska Bauer zijn al meer dan 30 jaar een geoliede machine. Frans reist door het hele land voor zijn optredens en is veel van huis. Mariska runt de boel thuis.

Nu hun jongens ouder en steeds zelfstandiger worden, ontkomen ze er niet aan dat dit drukke leven over een aantal jaar heel anders zal zijn. Het lege nest syndroom ligt op de loer. Daarnaast heeft Frans vorig jaar Abraham gezien en vindt hij de balans in zijn drukke carrière steeds belangrijker. Maar hoe krijg je dat voor elkaar? In F'rans & Mariska, Stellen op de Proef' bereiden zij zich voor op deze nieuwe fase in hun leven. Ze nemen de proef op de som en vragen zich af: is overwinteren in Spanje iets voor ons? Daarbij krijgen ze hulp van andere bekende stellen die, net als zij, diezelfde vraag hebben of het antwoord daarop al gevonden hebben.


Frans en Mariska besluiten dat het tijd is om hun horizon te verbreden en in de voetsporen van vele Nederlanders naar Spanje te trekken. Ze bezoeken verschillende vakantiehuizen aan de Spaanse Costa’s. Daar komen ze in contact met andere overwinteraars en ontdekken de lokale activiteiten. Frans en Mariska gaan hier niet met z’n tweeën op af: in iedere aflevering ontvangen of bezoeken ze een ander bekend stel. Danny en Jenny de Munk, Hans en Wendy Kazàn, John en Kees de Bever, Tooske en Bastiaan Ragas en Erben en Renate Wennemars. Net als zij dromen zij van een huis in Spanje of hebben die droom al vervuld. Samen ontdekken ze de plaats van bestemming en snuiven de lokale cultuur op. Maar er is ook tijd voor de belangrijke levensvragen die horen bij deze nieuwe fase. Hoe ga je om met ouder worden, wat doe je als je kinderen hun eigen koers gaan varen, hoe begeleid je ze daarin en wat doe je met de tijd die vrijkomt?

Lukt het Frans en Mariska om onder de Spaanse zon te vinden waar ze naar op zoek zijn? Is overwinteren in Spanje de oplossing?

'Frans & Mariska, Stellen op de Proef', vanaf zaterdag 27 december om 21.15 uur bij AVROTROS op NPO 1.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Bij Van Duin op de Achterbank' (Omroep MAX)

André brengt niemand minder dan Youp van 't Hek naar Koninklijk Theater Carré. Hoe ziet Youp het leven als toekomstig pensionado, wat hebben Laurel & Hardy hem geleerd en welke cabaretier ziet Youp als zijn opvolger? Dat en meer komt aan bod in een openhartig gesprek op de achterbank.

'Bij Van Duin op de achterbank', om 21.30 uur bij BNNVARA op NPO 1.

Dossiers