Geen skispringen Garmisch-Partenkirchen meer bij NOS

Na 70(!!) jaar zal de NOS op nieuwjaarsdag niet langer het schansspringen in Garmisch-Partenkirchen. Het gaat om een bezuinigingsmaatregel, dat schrijft het AD.
De NOS zendt op nieuwjaarsdag het NK marathonschaatsen uit. Daarmee breekt de omroep met een decennialange traditie en wordt het schansspringen vanuit Garmisch-Partenkirchen niet meer uit. Dat doet de nieuwsomroep uit besparingen. 'Hoewel het een traditie is, moeten we, net als bij andere sporten, keuzes maken. Elke euro kan maar één keer worden uitgegeven', zo stelt de omroep in het AD.
Oud-commentator Evert ten Napel en zijn opvolger, Ayolt Kloosterboer, betreuren beiden het stoppen van de skispring-uitzending. Al stellen ze zich wel vragen bij de échte reden van het schrappen van de uitzending. 'Dit kan onmogelijk veel geld hebben gekost', aldus Ten Napel.
Wie het schansspringen vanuit Garmisch-Partenkirchen niet kan missen op nieuwjaarsdag kan nog wel terecht bij Eurosport en HBO Max.