Nieuwe historische comedy 'Welkom in de Middeleeuwen' bij de NTR

zaterdag 1 januari 2022

Ridders, heksen, vikingen, kwakzalvers, paarden, koningen, monniken en de zwarte dood: duizend jaar middeleeuwen in zeven afleveringen. Plus voor het eerst een 'making of': bloopers, baarden en de slappe lach – te zien in de achtste aflevering. Een nieuwe historische comedy van de NTR op Zapp.

De Middeleeuwen: ze spreken nog altijd zeer tot de verbeelding. In acht afleveringen komt deze periode – die grofweg viel tussen 500 en 1500 – tot leven. Bonifatius, Columbus, Jacoba van Beieren, Erasmus, ze zijn allemaal al jaren dood, maar voor 'Welkom in de Middeleeuwen' maken ze graag een uitzondering. Stuk voor stuk nemen ze plaats op de bank bij talkshowhost Dorine Goudsmit (Plien van Bennekom) om alles over hun tijd te vertellen.


Met Pierre Bokma, Ilse Warringa, Frank Lammers , Loes Luca, Gijs Scholten van Aschat, Alex Klaasen, Ellen Pieters, Thomas Acda, Peter Blok, Lies Visschedijk, Rop Verheijen, Gijs de Lange, Marcel Hensema, Bas Hoeflaak, Leo Alkemade, Stefan de Walle, Maarten Heijmans, Guy Clemens, Tygo Gernandt, Hajo Bruins, Gijs Naber, Kees Boot , Rogier in ‘t Hout, Paul Groot, Roos van Erkel, Remko Vrijdag, Claire Bender, Michiel Nooter, Hans Kesting, Tjebbo Gerritsma, Cees Geel, Sidar Toksöz, Tina de Bruin, Maaike Martens, Laus Steenbeeke, Mustafa Duygulu, Annemarie Jung, Dick van den Toorn, Matteo van der Grijn, Annick Boer, Valentijn Benard, Aiko Beemsterboer e.a.

De serie is bedacht, geschreven en geregisseerd door Niek Barendsen, onder eindredactie van Loes Wormmeester en met Herman Pleij als wetenschappelijk adviseur.

Prijswinnende series
De serie 'Welkom bij de Romeinen', ook van Niek Barendsen, won in 2015 de Cinekid Kinderkast Publieksprijs. 'Welkom in de Gouden Eeuw' (2012) kreeg een eervolle vermelding van de jury van de Zilveren Nipkowschijf en 'Welkom in de jaren 60' (2016) won het Gouden TV-beeld.

'Welkom in de Middeleeuwen', vanaf 2 januari 2022 iedere zondag om 18.20 uur op NPO Zapp.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Net5 logo

Nina en Susanna zijn in Italië voor een meerdaagse bruiloft. Helaas wordt Susanna ziek, terwijl Nina worstelt met het combineren van haar werk en het moederschap. Vivian heeft vandaag de bruiloft van een Amerikaans stel in Amsterdam. De locatie werkt niet helemaal mee, waardoor ze alles op alles moet zetten om de dag in goede banen te leiden. Hella is druk bezig met het inrichten van de glazen tenten. Duizenden bloemen worden verwerkt in imposante bloemstukken en zes enorme kroonluchters worden uiterst nauwkeurig aan het plafond gehesen.

'De weddingplanners: van chaos naar champagne', om 21.30 uur op NET5.

Dossiers