Vierhonderd NPO-medewerkers keren zich tegen Songfestivaldeelname

woensdag 14 oktober 2026

Zo'n vierhonderd medewerkers van publieke omroepen roepen de NPO op om af te zien van deelname aan het Eurovisie Songfestival. In een brandbrief met de titel #NietMijnSongfestival noemen ze het besluit onaanvaardbaar. Dat melden diverse bronnen, waaronder nu.nl.

De ondertekenaars, onder wie ook medewerkers van de NPO zelf, vinden dat deelname aan het muziekevenement niet zwaarder mag wegen dan de levens die volgens hen door het conflict worden getroffen. Ze uiten daarnaast kritiek op de manier waarop de NPO de beslissing heeft genomen en vragen om meer aandacht voor de bezwaren binnen de organisatie.


Vorige week vroegen zeven omroepen, waaronder AVROTROS en BNNVARA, al om opheldering over de Nederlandse deelname. Ze willen onder meer weten hoe de inzending wordt gefinancierd en of Nederland zich nog kosteloos kan terugtrekken.

De NPO maakte op 23 september bekend dat Nederland in 2027 weer meedoet aan het Songfestival in Bulgarije, nadat het land dit jaar afzag van deelname vanwege de aanwezigheid van Israël. Omdat geen enkele omroep de Nederlandse inzending wil begeleiden, zoekt de NPO een onafhankelijk team van deskundigen en freelancers.

Bron: nu.nl

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VPRO logo

De nabestaanden van twee overleden zusjes nemen contact op. De twee zaten in het klooster in Almelo en overleden kort na elkaar op jonge leeftijd. Hun doodsoorzaak achterhalen blijkt zeer lastig doordat de archieven van De Goede Herder gesloten blijven. Er komen ook vrouwen aan het woord die vertellen over het afstaan van hun baby's en de abortussen die meisjes moesten ondergaan.

'Meisjes van de Goede Herder', om 20.30 uur bij de VPRO op NPO 2.

Dossiers