'A Beautiful Mess': de ultieme fashionchallenge bij BNNVARA

donderdag 2 april 2026
Foto: BNNVARA - © Goffe Struiksma en Janey van Ierland2026

In het nieuwe programma 'A Beautiful Mess' daagt Carice van Houten acht bekende Nederlanders uit om de beste 'secondhand stylist' van het eerste seizoen te worden – met één harde voorwaarde: alle gebruikte kleding en materialen zijn tweedehands.

Fashion lovers Stijn de Vries, Patty Brard, Arno Kantelberg, Lotte van Eijk, Juvat Westendorp, Maria Tailor, Leafs en Lauren Verster nemen het in acht afleveringen tegen elkaar op. De kandidaten ontdekken dat het shoppen van eerder gedragen kleren niet stoffig is, maar juist creatief, inspirerend en bovendien duurzaam. Van kringloop en donatiecontainer tot sorteercentra en vintagewinkel: elke outfit ontstaat uit kleding die al een leven achter zich heeft en vormt het begin van een nieuwe look. Wie weet met hergebruik de sterkste stijl neer te zetten en de jury te overtuigen? 


'Mijn idee was een Trojaans paard te verzinnen. Een toegankelijke, hoopvolle competitieshow met een onderliggende, urgente boodschap. De titel 'A Beautiful Mess' zegt het al: uit de berg overtollige kleding maken we iets moois. Met creativiteit en tweedehands kleding laten we zien dat je in de chaos authenticiteit en waarde kunt vinden. Het gaat niet om perfectie, maar om schoonheid zien in wat er al was', zegt Carice. 

In het stylingatelier toveren de kandidaten door middel van reworking en upcycling hun verzamelde stukken om tot unieke creaties die draagbaar zijn én inspireren. Zo wordt fashion geen wegwerpproduct, maar een manier om anders te kijken naar kledingstukken. Carice begeleidt en steunt de kandidaten door het hele proces en staat hen bij in elke stap van hun creatieve traject. Daarna kan zij rekenen op de expertise van vast jurylid, stylist en mentor Monique Waijenberg. Met haar vakkennis en scherpe oog voor detail adviseert Monique de kandidaten hoe je van een broek een handtas maakt en hoe je de schoonheid ontdekt in een stapel ‘oude zooi’.  

Als model gebruiken de kandidaten elkaar, zichzelf of iemand uit hun directe vriendenkring. Ook krijgen ze regelmatig een model toegewezen, zoals bijvoorbeeld een Gen Z’er die een modestijl uit het verleden krijgt aangemeten of een single die aangekleed moet worden voor een eerste date. 

De kandidaten moeten hun gestylede look zelf filmen en editen. Elke reel wordt gepresenteerd aan Carice, vast jurylid Monique en wisselende gastjuryleden zoals Willie Wartaal en Marc-Marie Huijbregts. Voldoet hun outfit aan de opdracht? Of slaan ze de plank helemaal mis? Na elke opdracht neemt de jury afscheid van één kandidaat. Wie is de beste ‘secondhand stylist’ en mag zich na acht afleveringen de allereerste winnaar noemen van 'A Beautiful Mess'? 

Het nieuwe programma 'A Beautiful Mess' is naar een idee van Carice van Houten en ITV Studios Netherlands en is een coproductie van ITV Studios Netherlands, That’s Life Productions en BNNVARA. 

'A Beautiful Mess' is vanaf vrijdag 3 april te zien bij BNNVARA op NPO Start.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo RTL 5 logo

Beveiliger John grijpt in bij een vechtpartij tussen twee gedetineerden, waarbij ook een collega betrokken is. Behandelcoördinator Reineke probeert contact te leggen met een man die zijn isoleercel onder water heeft gezet. Het Intern Bijstandsteam rukt uit wanneer een gedetineerde zijn cel heeft besmeurd. De psychotische man wordt vervolgens overgeplaatst naar een andere cel.

'PI Haaglanden', om 20.30 uur bij RTL 5.

Dossiers