Kijktijd NPO Start met kwart gestegen

dinsdag 27 mei 2025

Het publiek weet NPO Start steeds meer te vinden als publieke streamingsdienst. De gemiddelde totale kijktijd per week die aan NPO Start wordt besteed is in het eerste kwartaal van 2025 met 23 procent gegroeid ten opzichte van het eerste kwartaal van 2024.

Doordat nieuwe programma’s speciaal voor NPO Start gratis worden aangeboden en er meer programma’s vooruitgekeken kunnen worden, wordt er meer gestreamd op NPO Start.


Kijkers streamen op NPO Start het meest de genres documentaire, fictie en human interest. Elsa Gorter, Contentmanager NPO Start/NPO 3: 'Het eerste kwartaal zijn we begonnen met grote, opvallende titels, speciaal gemaakt voor NPO Start. Denk daarbij aan Ik val niet, ik dans (KRO-NCRV), De Restaurantmoord (KRO-NCRV), Hel of Hotel (EO) en Ik vertrek voor de liefde (AVROTROS). Ik kijk enorm uit naar Dit jaar gaat het lukken (BNNVARA), dat vanaf 19 juni is te streamen op NPO Start. In deze serie maken we kennis met persoonlijke verhalen over fanatieke en bijzondere supporters van verschillende voetbalclubs en krijgen we te zien hoe zij het afgelopen voetbalseizoen hebben ervaren. Een bloedstollender seizoen hadden we niet kunnen treffen.'

Caroline van der Horst, Contentmanager NPO Start/NPO 3: 'Ik ben trots op lopende series als Dag & Nacht (AVROTROS) en De Grannies van Amsterdam (MAX). Twee prachtige series die goed gestreamd worden op NPO Start. Een groot aantal titels kan gratis vooruitgekeken worden. Hiervan is momenteel de met een Nipkowschijf genomineerde documentaireserie Zorgen (BNNVARA) een van de parels. Een indrukwekkende serie waarin jonge mbo-verpleegkundestudenten op een indringende wijze hun eerste stappen zetten in de zorg.'

NPO Start richt zich op een generatie die niet meer of minder lineair kijkt en biedt de kijker een zo gebalanceerd mogelijk aanbod. Afgelopen week is Knockout Champs (BNNVARA) gelanceerd. Dit is een NPO Start-doorvertaling van de zeer goed bekeken YouTube-serie Accepteer de Punchline van het kanaal van Supergaande. In juli komt ook de succesvolle YouTube-serie De FOMO Show (KRO-NCRV) naar NPO Start met een voor streaming gemaakte roadtrip door Amerika. Afgelopen september won de FOMO Show nog de Televizier-Ring voor Online Videoserie.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo RTL 5 logo

Thijs maakt zich hard voor twee schrijnende gevallen. De blinde Sibel viel door broddelwerk van een glasvezelkabellegger in een meters diep gat en brak daarbij haar knie. Bijna een jaar later wordt ze nog steeds van het kastje naar de muur gestuurd. In Heerlen wordt Burney tot wanhoop gedreven, omdat hij al vijf jaar met de gemeente in de clinch ligt over het de ombouw van zijn winkelpand naar een woning.

'Recht Door Zeeman', om 20.30 uur bij RTL 5.

Dossiers