'Dit is de Dag Reportage' verbleef 6 maanden in armste dorp van Nederland

vrijdag 30 januari 2015

Het valt nog net niet van de kaart. Maar het ligt wel bijna in Duitsland; Oude Pekela. Er is hoogstwaarschijnlijk geen dorp in Nederland dat een slechter imago heeft dan dit: voor veel Nederlanders staat het Groningse dorp gelijk aan armoede, inteelt en werkloosheid.

In de zomer van 2014 beginnen verslaggevers Jos de Jager en Hans van der Steeg een bijzonder journalistiek experiment. Ze duiken zes maanden onder in het leven van één van de meest besproken dorpen van Nederland. De inwoners zitten echter niet op journalisten te wachten; ze hebben al te veel negatieve publiciteit gehad. Om toch toegang te krijgen tot de gesloten gemeenschap huren de verslaggevers een klein huisje middenin het dorp.


Vanuit deze tijdelijke thuisbasis onderzoekt 'Dit is de Dag' een half jaar lang de werkelijkheid achter het imago van het Groningse dorp. Is het terecht dat Oude Pekela volgens het CBS het armste dorp van Nederland is? Hoe kan het dat de criminaliteitscijfers vergelijkbaar zijn met een aantal grote steden in ons land? En waarom maken zoveel inwoners aanspraak op bijstandsuitkeringen? 'Dit is de Dag' onderzoekt het sociale moeras van Oude Pekela.

'Dit is de Dag Reportage', zaterdag 31 januari om 21.15 uur bij de EO op NPO 2.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Net5 logo

Robin of Locksley zit na de kruistochten gevangen in Turkije, maar ontsnapt dankzij de hulp van Moorse medegevangenen. Wanneer hij terug in Engeland arriveert, komt Robin erachter dat zijn vader gedood is door de sheriff van Nottingham en dat het volk door hem onderdrukt wordt. Robin wil zijn vader wreken en de inwoners van Nottingham bevrijden. Hij wordt de leider van het verzet.

'Robin Hood: Prince of Thieves', film uit 1991 met oa. Kevin Costner, om 20.00 uur op NET5.

Dossiers