'Het Dansende Brein' met Erik Scherder bij MAX

zondag 30 mei 2021

Op maandag 31 mei om 21.30 uur op NPO 1 zendt MAX Het Dansende Brein uit. Met de swingende muziek van LUDWIGs Ballroom Band, presenteert hoogleraar neuropsychologie Erik Scherder wat er in het brein gebeurt als we dansen.

Waarom is dansen zo goed voor je brein? Wat gebeurt er met de hersenen van professionele balletdansers? En hoe komt het dat dansen effectief is tegen depressies en heilzaam werkt voor mensen met ziektes als parkinson en alzheimer? Uit LUDWIGs nieuwsgierigheid is het idee voor Het Dansende Brein ontstaan. Scherder vertelt, maar de avond zal bovenal in het teken staan van dansen. LUDWIGs Ballroom Band gaat los met een kort lesje quickstep, om er in te komen en dan kunnen de kijkers thuis naar hartenlust swingen op de Weense wals, slowfox en chachacha!


'Het Dansende Brein', maandag 31 mei om 21.30 uur bij Omroep MAX op NPO 1.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ik Vertrek' (AVROTROS)

Patrick (45), voormalig eigenaar van een kaasspeciaalzaak, en Bianca (38), intern begeleider op een basisschool, verruilen samen met hun drie dochters Brabant voor Arcos de Valdevez in Portugal. Daar willen ze een B&B opzetten met appartementen, safaritenten en camperplekken, helemaal gericht op gasten met een glutenintolerantie.

'Ik Vertrek', om 20.35 uur bij AVROTROS op NPO 1.

Dossiers